You are currently viewing Odświeżanie starych mebli

Odświeżanie starych mebli

Odnawianie starych mebli cieszy się obecnie dużą popularnością. Ludzie coraz częściej decydują się na zakup mebli używanych i nadają im nowe życie. Jest to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Aby odświeżyć stare meble, można je przemalować, wymienić uchwyty, czy całkiem zmienić ich design.

Dlaczego warto odświeżać stare meble?

odświeżone mebleCo jednak w przypadku mebli tapicerowanych? W materiał wnika kurz i brud, poza tym wnika w niego pot oraz rozlane napoje, tworząc nieestetyczne plamy. Aby nadać nowe życie meblom tapicerowanym, warto skorzystać z usług prania tapicerki. Chcąc uzyskać oryginalny wystrój wnętrza, warto wybierać meble antyczne, które potrzebują, aby tchnięto w nie nowe życie, a dzięki renowacji jest to możliwe. Kiedy nabyło się zatem nową-starą sofę, która ma nietuzinkowy styl oraz wykończenie, warto odświeżyć w niej tapicerkę. Poza nadaniem jej nowego życia, przywróceniem koloru oraz odświeżeniem, można pozbyć się z niej szkodliwych drobnoustrojów. Jeśli chodzi o niedrogie czyszczenie sofy – cena we Wrocławiu jest bardzo przystępna i zależy od jej wielkości. Bez obaw można powierzyć firmie czyszczenie tapicerki, ponieważ dysponuje środkami przeznaczonymi do różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu można uniknąć zniszczenia materiału przez złe dobranie środka.

 

idealne mebleSamodzielne czyszczenie sofy nie jest wskazane, ponieważ można uszkodzić materiał lub sprawić, że brud zostanie rozmazany po powierzchni i wniknie w nią głębiej. Firma, która zajmuje się tym zawodowo, dysponuje odpowiednim sprzętem, środkami oraz technikami. Przed rozpoczęciem czyszczenia zostanie wykonana próba, aby upewnić się, że wybrany środek jest bezpieczny dla czyszczonej powierzchni. Następnie aplikowany jest środek, który skutecznie rozpuści zanieczyszczenia. W przypadku plam zostają one wywabiane odpowiednio dobranymi odplamiaczami. Na koniec cała sofa zostaje wyczyszczona specjalnym odkurzaczem, który jednocześnie płucze tapicerkę oraz zasysa wodę z brudem. Po zabiegu sofa lśni czystością, nie jest przemoczona i prezentuje się jak nowa. Po zabiegu czyszczenia należy mebel pozostawić do całkowitego wyschnięcia, warto uchylić w pomieszczeniu okna, aby świeże powietrze pomagało w tym procesie.

W przypadku samodzielnego czyszczenia, zbyt przemoczony materiał nie ma szans na swobodne wyschnięcie i powstaje we wnętrzu mebla pleśń oraz grzyby. W domu nie dysponuje się odkurzaczem, który myje i jednocześnie zasysa wodę z brudem, dlatego nie warto ryzykować i prać meble samodzielnie. Można wyrządzić meblowi więcej szkody, niż pożytku.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę: www.pogromcyplam.pl!