You are currently viewing Tanie i modne meble z europalet

Tanie i modne meble z europalet

Szaleństwo na meble z europalet zaczęło się kilka lat temu za oceanem i wciąż nie słabnie. Wykonuje się z nich stoliki, fotele, ławki, półki, szafki, nawet łóżka, choć możliwości są właściwie nieograniczone. Palety są chętnie wybierane do takich prac, ponieważ wykonane są z drewna, zwykle sosnowego, czasami także ze świerku i topoli, cena nowych nie przekracza 20-30 zł, a używane można dostać nawet za darmo.

Palety występują w kilku rozmiarach, różnią się między sobą grubością i ilością desek. W celu ochrony przed przenoszeniem chorób i groźnych gatunków owadów palety poddawane są obróbce cieplnej i impregnacji chemicznej. Aby wykonać z nich meble, należy je dokładnie wyszlifować, aby usunąć zadry i nierówności, wygładzić ewentualne uszkodzenia i dopiero gdy drewno zostało dokładnie przygotowane można przystąpić do malowania, bejcowania, woskowania czy lakierowania.

W tworzeniu mebli pomaga możliwość cięcia palet na potrzebne fragmenty, a nawet rozebrania ich na czynniki pierwsze i stworzenia czegoś zupełnie nowego od podstaw.

Meble z palet to dobry dodatek do modnych wnętrz, do domów w stylu industrialnym czy eko. Ze względu na swój charakter, którego żadna warstwa farby nie zakryje, wnoszą do pomieszczeń wyraźny industrialny klimat, którego nie da się przeoczyć.

 

paleta

paleta