You are currently viewing Jak wybrać meble cateringowe?

Jak wybrać meble cateringowe?

W okresie wiosenno-letnim wiele osób decyduje się na organizację przyjęć w ogrodzie. Są to często spotkania przy grillu, czy ognisku. Można upiec kiełbaski, warzywa, napić się orzeźwiającego napoju i miło spędzić czas. Jednak żeby przyjąć gości i urządzić garden party to niezbędne są odpowiednie meble.

Różne meble na imprezy w ogrodzie

stół na ślubTe tapicerowane z domu się nie nadadzą, bo plamy z nich trudno doczyścić, a jakby zaczęło kropić, to szybko zamokną. Zdecydowanie warto wybrać specjalne meble ogrodowe. Pierwsza kwestia to wybór odpowiedniego materiału. Meble cateringowe robi się z tworzyw sztucznych, rattanu naturalnego i syntetycznego, z metalu, czy drewna. Te plastikowe są bardzo lekkie, łatwo się je przestawia, jak również czyści – można je nawet spłukiwać wodą z węża ogrodowego. Wadą niewątpliwie jest to, że łatwo się rysują, mogą się nawet złamać np. pod dużym naciskiem. Wygoda jest średnia, a estetyka wątpliwa, choć trzeba zaznaczyć, że występują w wielu ciekawych kolorach. Meble z drewna są bardzo ciężkie i masywne. Odporne na uszkodzenia, solidne, a do tego uniwersalne pod względem stylu i estetyki. Same w sobie są niewygodne, ale można do nich dobrać miękkie poduszki.

stół cateringowyWadą jest dosyć wysoka cena oraz wspomniany ciężar. Paradoksalnie nieco lżejsze są meble metalowe. Zwykle mają one aluminiową konstrukcję łączoną z innymi tworzywami np. siedziskiem rattanowym, czy szklanym blatem. Są bardzo solidne, odznaczają się nowoczesną estetyką, nie trzeba ich konserwować tak jak tych z drewna. Ostatnie meble cateringowe godne uwagi to te z rattanu. Wersja naturalna jest nieco ładniejsza, natomiast ta sztuczna (techno rattan) jest łatwiejsza w utrzymaniu – można ją spłukać wodą i łatwo umyć. Obie wersje mebli są wygodne do siedzenia. Są cięższe niż te plastikowe, ale lżejsze niż te z drewna. Druga kwestia do skład kompletu mebli. Na pewno przyda się prostokątny, kwadratowy lub okrągły stół cateringowy. Warto wybrać model z opcją przedłużenia (jak ławy w jadalni) lub lekkie modele składane, które nie zajmują dużo miejsca. Stoły okrągłe to zwykle te mniejsze, idealne pod altankę lub na taras. Te prostokątne są największe, idealne dla osób organizujących przyjęcia dla dużych grup.

Z kwestii siedzenia do wyboru mamy krzesła, fotele lub sofy. Te ostatnie są dobre jeśli chcemy się relaksować i czegoś się napić, fotele i krzesła są lepsze do jedzenia przy stole. Każdy może przysunąć się tak blisko jak chce. Jak widać zawsze można znaleźć odpowiednie meble na garden party. Trzeba tylko wiedzieć, czego dokładnie się chce.