You are currently viewing Dobre rady do architektury wnętrz – salon

Dobre rady do architektury wnętrz – salon

Salon, zwany również pokojem dziennym, to w naszym domu miejsce szczególne. W nim najczęściej gromadzi się cała rodzina, spędzamy w nim dużo czasu. Można w nim oglądać telewizję, jeść kolację, rozmawiać, czy spotykać się z zaproszonymi znajomymi.

Dlaczego architektura wnętrz jest ważna?

architektura wnętrz we WrocawiuDlatego też nasz salon powinien być odpowiednio wyglądający. Projektant wnętrz z Wrocławia radzi przede wszystkim, by nasz pokój dzienny był praktyczny i przestronny. Nie powinniśmy się przeciskać między meblami, a salon nie może sprawiać wrażenie zagraconego. Powinniśmy móc się po nim swobodnie poruszać, co jest szczególnie ważne na przyjęciach i spotkaniach. Zatem dobrze jest postawić na minimum mebli. W pokoju dziennym powinna się znaleźć duża, szeroka kanapa, może jakieś fotele, do tego stolik kawowy. Przyda się także jakaś szafka, szczególnie z półką na telewizor. Projektowanie wnętrz może uwzględnić także dywany, dzięki którym wnętrze będzie się wydawać przytulniejsze. Również warto jest zadbać o odpowiednią kolorystykę w pokoju dziennym. Skoro jest to miejsce spotkań i odpoczynku to powinny to być jasne kolory. Aranżacja wnętrz najczęściej zakłada odcienie żółtego, kremowy, beżowy, kawa z mlekiem, karmelowy, rzadziej wybieramy inne barwy. Ma to związek z dopasowaniem mebli i uniwersalnością tych kolorów. Pasuje do nich niemalże wszystko. Można do nich dobierać różne dodatki i stanowią dobrą podstawę do różnych stylów. Architektura wnętrz Wrocław na pewno będzie wykorzystywać te barwy.

Do tego takie kolory dobrze odbijają światło i łatwo dopasujemy do nich oświetlenie. Zatem urządźmy nasz salon w jasnych barwach i z tylko najpotrzebniejszymi meblami.