You are currently viewing Tanie meble – czy warto je kupić?

Tanie meble – czy warto je kupić?

Narosło wiele mitów dotyczących tanich produktów – że szybko się zepsują, porysują, zniszczeją, więc to opcja dla tych których naprawdę nie stać na dobrej jakości produkty lub też szukają czegoś tymczasowego, prowizorycznego. Nie jest to jednak do końca prawda. Owszem, zdarzają się tanie i kiepskie produkty, jednak nie zawsze niewysoka cena musi równać się beznadziejnemu zakupowi.

Warto się przyjrzeć temu problemowi na przykładzie mebli

meble w domuCzy należy się wystrzegać jak ognia taniochy? Czy bardzo tanie meble we Wrocławiu to zakup na lata? Warto wiedzieć od czego zależy cena produktów. Na pewno ważny jest producent. Czasem ci znani zawyżają ceny, bo wiedzą że ich odbiorcy docelowi i tak kupią takie wyposażenie wnętrz. Niestety, im bardziej znana marka i tym bardziej jeśli uważana jest za luksusową (bez względu na to czy faktycznie tak jest) tym koszt zakupu będzie wyższy. Mniejsi przedsiębiorcy, mimo że ich koszty produkcji są często wyższe (nie biorą takiej ilości materiałów, więc nie mają zniżek), często mają bardziej przystępne ceny, bo chcą przyciągnąć kupujących. Cena zależna też jest od użytych materiałów. Plastik czy sklejka są oczywiście tanie, a lite drewno, czy marmur (na przykład na blaty kuchenne), są kosztowne.

bardzo tanie meble we WrocławiuJednak każdy z tych materiałów może też być pierwszej czy drugiej jakości, czy też mieć domieszki innych tworzyw, mających na celu zwiększenie jego trwałości czy odporności na niekorzystne czynniki. Warto zatem dokładnie wgłębić się w ten temat przed zakupem mebla. Przed pójściem do sklepu można też poczytać opinie na temat danego modeli czy ogólnie o producencie. Czy klienci są zadowoleni z zakupów? Na jakie aspekty zwracali uwagę? Czy było dużo zwrotów i reklamacji? Często na portalach aukcyjnych, sprzedażowych, społecznościowych czy innych można znaleźć tego typu informacje – najlepsze są te w formie konkretnego opisu, a nie tylko punktów czy gwiazdek. Może akurat trafiliśmy na małego producenta, który ma dobry dostęp do materiałów i oferuje tanie meble dobrej jakości? Zawsze trzeba brać taką możliwość pod uwagę.

Podsumowując, nie zawsze niska cena idzie w parze z niska jakością elementów wnętrzarskich. W każdym większym mieście na pewno trafimy na polecany sklep czy lokalnego producenta który będzie miał dla nas bardzo fajne wyposażenie wnetrz na które nie wydamy całej fortuny. Warto zatem poświęcić więcej czasu na poszukiwanie dobrych mebli w Internecie lub stacjonarnie niż kupić coś na szybko i potem tego żałować wydanych pieniędzy.