You are currently viewing Zastosowanie przelotek do drutu

Zastosowanie przelotek do drutu

Rolnicy posiadający gospodarstwa często muszą ogradzać swoje działki, by zwierzęta, które hodują, nie uciekły. W związku z tym zazwyczaj stosują proste rozwiązania, które łatwo zamontować, jak i szybko zdemontować. Dobrym wyborem może być siatka. Dostępna jest w kilku rodzajach i przede wszystkim jest trwała.

Przelotki do ogrodzenia

 przelotka do drutuCo więcej, odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, dzięki temu zwierzęta jej nie uszkodzą. Bez problemu kupi się ją w każdym sklepie branżowym, w różnych kształtach i kolorach. Najbardziej popularne są trzy rodzaje: powlekana, cynkowana i leśna. Pierwsza z nich pokryta jest specjalnym materiałem, który chroni ją przed rdzewieniem i wpływem warunków atmosferycznych. Zazwyczaj dostępna jest w brawie zielonej, która bardzo dobrze komponuje się z krajobrazem wsi. Druga z kolei jest bardzo trwała i odporna na rdzę. Nie potrzebuje dodatkowej obróbki, więc zaraz po kupieniu można zająć się jej montażem. Ostatni rodzaj siatki charakteryzuje się splotem węzłowym i dużymi oczkami. Często wykorzystywana jest zarówno przez leśników, jak i rolników. Nie wymaga specjalnego montażu. Bez problemu może zostać przymocowana do słupków metalowych, jak i drewnianych. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Wielu producentów zaleca użycie specjalnych elementów, które pomogą przymocować ją na dłuższy czas. Przez większość osób stosowana jest metalowa przelotka do drutu, ponieważ można zainstalować ją na różnych materiałach.

 przelotka do drutuJest ona specjalnie wygięta, tak by bez problemu zmieścił się pod nią materiał, z którego wykonana jest siatka. Oczywiście zazwyczaj montuje się ją za pomocą specjalnego wkrętu, który jest już dołączony do zestawu. Dzięki temu ma się pewność, że cała konstrukcja pozostanie na swoim miejscu przez długi czas, a zwierzęta w żaden sposób jej nie uszkodzą. W związku z tym, że wykonana jest z metalu, ma się pewność, że nic się z nią nie stanie, niezależnie od warunków pogodowych. Przelotka jest zazwyczaj dodatkowo ocynkowana, co chroni ją przed rdzą. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić jej kolor i pomalować na inny. Dostępna jest w każdym sklepie branżowym w niewielkiej cenie. Ponadto jest bardzo uniwersalna, ponieważ można stosować ją do różnych ogrodzeń.

Nie ma również znaczenia, jakie słupki są wykorzystane, ponieważ jest w stanie dostosować się do wszystkich materiałów. Nie jest również elementem, który się wyróżnia, w związku z tym jest chętnie stosowana. Przede wszystkim ma spełnić swoje zadanie i utrzymać siatkę w odpowiednim miejscu, więc jej widoczność nie jest pożądana.