You are currently viewing Bramy wjazdowe i ich montaż

Bramy wjazdowe i ich montaż

Automatyczna brama wjazdowa na prywatną posesję powinna być odpowiednio dobrana do ogrodzenia. W rezultacie utworzymy prawdziwie estetyczny oraz funkcjonalny system ogrodzeniowy, który będzie idealnie spełniał swoją rolę przez długie lata eksploatacji. Stojąc przed wyborem bram wjazdowych, zobaczymy w ofertach producentów bramy jednoskrzydłowe przesuwne oraz bramy dwuskrzydłowe. Możemy zastanawiać się, które proponowane rozwiązanie jest lepsze, sprawa jest jednak prostsza niż by się wydawało.

Prostota montażu bram wjazdowych

montaż bram wjazdowych w WarszawieJeśli mamy mało miejsca na posesji, wybieramy bramę przesuwną, gdyż skrzydło po prostu będzie sunęło przy ogrodzeniu aż otrzymamy możliwość wjazdu. Jeżeli nie zależy nam na stracie miejsca na otwieranie skrzydeł do środka posesji, wówczas możemy wybrać drugi proponowany wariant. Ale niezależnie od wybranej opcji, bardzo ważny jest prawidłowy montaż bramy. Nie powinniśmy do niego podchodzić samodzielnie, ponieważ instalacja automatyki wymaga posiadania wiedzy z zakresu elektryki. To dlatego tego typu prace powinna wykonywać osoba, która posiada kwalifikacje w tym zakresie. Montaż bram wjazdowych w Warszawie najlepiej powierzać sprawdzonym firmom z tego miasta. Nie ma sensu decydować się na tańsze usługi firmy, która dojedzie do Warszawy, gdyż wówczas nie będziemy mieć pewności najwyższej jakości. Z kolei warszawskie firmy zawsze starają się trzymać poziom, dlatego ich usługi zawsze są solidne. Możemy liczyć także na szybkość działania.

montaż bram wjazdowych w WarszawieOczywiście czas montażu zależy od zaawansowania rozwiązania. Jednakże obecnie w bramach wjazdowych bardzo często stosuje się automatykę umieszczaną na stalowym słupku bramy. Montaż takiego systemu jest szybki i prosty, ponieważ producenci oferują bramę, która posiada już zintegrowaną, dopasowaną automatykę. Należy jedynie podłączyć przewody elektryczne, aby zapewnić zasilanie bramy. Jeżeli wybierzemy bramę przesuwną, wówczas mamy dwie możliwości montażu. W pierwszym przypadku można zastosować 3 śruby fundamentowe, w drugim zaś – 2. Zależy to od warunków zabudowy, ale też od wzoru ogrodzenia. Jeżeli zdecydujemy się na profesjonalny montaż, oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze.

Modułowa budowa bram nie sprawia fachowcom żadnego problemu, dlatego też tego typu usługi wcale nie muszą być szczególnie drogie. Ale montaż bram wjazdowych to kwestia, którą powinniśmy martwić się dopiero po zakupie bramy. A to właśnie jej wybór zajmie nam najwięcej czasu, ponieważ producenci oferują wiele ciekawych opcji i ciężko może być nam się zdecydować.