You are currently viewing Popularne rodzaje ogrodzeń

Popularne rodzaje ogrodzeń

Ogrodzenie stanowi jeden z niezbędnych elementów na naszej działce, bez niego trudno powiedzieć, że prace nad budową domu zostały zakończone a i my sami nie czujemy się dobrze, mając świadomość, że na działkę można się bez problemu dostać z każdej strony.

Ogrodzenia w różnym stylu

ogrodzenia Nawet jeśli nie stać nas od razu na postawienie wybranego modelu ogrodzenia, które będzie idealnie pasować do działki i domu, to można wybrać tańsze, tymczasowe rozwiązanie, jak na przykład ogrodzenie z ocynkowanej siatki. Podstawienie go, szczególnie w wersji bez fundamentów, to niewysoki koszt, a do tego można to zrobić bardzo szybko i korzystać z takiego rozwiązania nawet przez kilka lat, póki nie zdecydujemy się na jego wymianę. A jakie ogrodzenie można postawić jako to ostateczne? Wybór jest bardzo duży i pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Zalicza się do nich styl domu i ogrodu, nasze możliwości finansowe, potrzeba prywatności (z pewnością będzie większa, jeśli tuż obok mieszkają sąsiedzi lub też działka znajduje się przy większej ulicy), czy nawet to, czy mamy zwierzęta, które mogą uciec, jeśli wybierzemy ogrodzenie inne niż pełne. Osoba mieszkająca na wsi, w mało zamieszkanej okolicy, może być zadowolona z prostego płotu, który będzie idealnie pasować do starego domu bądź też stylizowanego na dworek. Innym ciekawym rozwiązaniem jest ogrodzenie murowane z metalowymi lub drewnianymi przęsłami, mniej lub bardziej odgradzające działkę od reszty otoczenia.

ogrodzenia Zależenie od stylistyki, takie ogrodzenie może pasować zarówno do bardzo nowoczesnego budynku, jak i tego w tradycyjnym stylu. Tanim rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużo prywatności może być ogrodzenie betonowe. Nie musi być wcale toporne i brzydkie – z powodzeniem można znaleźć także ładne, ażurowe panele, swobodnie łączyć je z pełnymi i dzięki temu uzyskać zadowalający efekt. Można je do tego dowolnie malować, dzięki czemu wzrosną ich walory estetyczne. Popularne są też kompozytowe ogrodzenia – mazowieckie to jedno z województw, w których można je spotkać najczęściej. Takie ogrodzenia tworzy się z desek kompozytowych, które stosuje się również na elewacje czy tarasy. Są one nie tylko ładne, ale także bardzo trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, nie zaszkodzi im nawet wysoki poziom wilgoci czy wysoki mróz.

Stosując deski kompozytowe można w prosty sposób stworzyć nowoczesne, eleganckie ogrodzenie, które idealnie komponuje się ze stylistyką całego domu, jeśli na elewacji czy do budowy tarasu również wykorzystano ten materiał. Jak widać, możliwości jest wiele, dlatego z pewnością łatwo odnajdziemy coś dla siebie.