You are currently viewing Zalety dobrych mebli hotelowych

Zalety dobrych mebli hotelowych

Historia hotelarstwa sięga czasów starożytnego Egiptu. W czasach antycznych największy rozwój tej dziedziny przypadł na rozkwit Imperium Rzymskiego. Obecnie hotele znaleźć można nawet w małych miejscowościach. W 2020 roku szacowano, że w Polsce działało ponad 2600 hoteli, które oferowały blisko 286 tysięcy miejsc noclegowych.

Prestiż hoteli – co na niego wpływa?

dobre meble hotelowe od producentaProwadzenie hotelu wymaga odpowiedniego przygotowania – oprócz samego lokalu potrzebne są także meble oraz wykwalifikowany personel. Producenci mebli posiadają oferty przygotowane specjalnie dla hotelarzy. Przeznaczone do pokoi hotelowych meble powinny odpowiadać standardom, które panują w obiekcie. Kwatery, które są cenione przede wszystkim za niską cenę, wyposażone są skromnie, w proste i funkcjonalne meble bez zbędnych zdobień i udogodnień. Zadaniem każdego hotelarza jest pogodzić koszty prowadzenia swojego biznesu z zapewnieniem wygody gościom. Podstawowym meblem hotelowym jest łóżko, ponieważ miejsce to służy przede wszystkim do wypoczynku, na przykład podczas urlopu lub w delegacji. Liczba i układ łóżek w pokoju powinny odpowiadać preferencjom gości. Dostępne są zarówno jedno-, jak i dwuosobowe łóżka, których może być kilka w jednym pokoju lub apartamencie.

hotel Ważnym elementem każdego hotelowego pokoju jest także szafa na ubrania. Hotelarze często decydują się na dobre meble hotelowe od producenta, który umie w kreatywny sposób wykorzystać niedrogie materiały. W luksusowych hotelach natomiast stawia się na meble, które są nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Drogie materiały mają za zadanie olśnić gości, żeby byli skłonni więcej zapłacić za nocleg w takim miejscu. Oprócz łóżka i szafy w luksusowym pokoju hotelowym można znaleźć wiele innych mebli – komody, fotele czy kanapy. W niektórych szafkach znaleźć można także minibar. Obicie mebli tapicerowanych skórą znacznie zwiększa ich cenę. Meble muszą pasować do siebie i wystroju całego obiektu. Z ich pomocą można stworzyć ciekawy i charakterystyczny nastrój, dzięki któremu hotel stanie się rozpoznawalny.

Jedną z kluczowych rzeczy, która wpływa na standard hotelu, a co za tym idzie jego prestiż, jest jakość wykonania mebli. Jeśli producent zadbał o to, żeby były one wykonane starannie, wówczas goście hotelowi czują się w swojej kwaterze lepiej. Większość mebli w pokojach hotelowych pełni funkcję wypoczynkową – nie jest to przestrzeń przeznaczona do pracy. W szafach goście hotelowi mogą przechowywać swoje ubrania, żeby mieć do nich szybki i wygodny dostęp podczas swojego pobytu.