Trendy wnętrzarskie 2018 – łazienki

Moda zmienia się z roku na rok. Wiedzą o tym dobrze szafiarki, które muszą nieustannie śledzić trendy, aby tworzyć modne stylizacje. Wiedzą o tym też projektanci wnętrz, gdyż i tutaj to, co było modne jeszcze w ubiegłym sezonie, w nadchodzącym czasie może stać się potężnym faux pas. Jakie są więc wnętrzarskie trendy na dopiero co rozpoczęty rok 2018? Wszystko oczywiście zależy od pomieszczenia.

Projektowanie modnej łazienki

aranżacje wnętrzPrzyjrzyjmy się na przykład łazienkom. Znawcy zwracają uwagę na to, że w zeszłym sezonie modne były łazienki w stylu eleganckim. Miały naśladować sobą pokój dzienny – a więc powinny być sporej wielkości, wyposażone na przykład w niskie ławy, w donice z roślinami i tak dalej. Obecnie od tego trendu się odchodzi. Według przewidywań ekspertów, łazienki w roku 2018 będą stylizowane na salony spa. Zwraca się uwagę na to, że łazienka powinna być miejscem, w którym chcemy się zrelaksować i odpocząć, biorąc długie kąpiele. Powinna więc w niej panować przyjemna, relaksacyjna atmosfera. Uzyskanie jej jest możliwe dzięki stonowanej, delikatnej kolorystyce oraz dzięki motywom roślinnym. Głównym zaś materiałem powinno być drewno – najlepiej jasne, aby nas nie przytłaczało. Warto poświęcić trochę uwagi sufitowi, który zazwyczaj pomijamy, jednak może on naprawdę robić wrażenie. Wystarczy wyróżnić je za pomocą zewnętrznych belek, które będą stanowić element aranżacji.

aranżacje wnętrzJeśli chodzi o modne aranżacje wnętrz – małopolskie jest województwem, w którym działa naprawdę wielu projektantów dobrze znających się z najnowszymi trendami. Dzięki temu, korzystając z ich pomocy, możemy być pewni, że uda nam się zaprojektować taka łazienkę, która nie tylko pozwoli nam na prawdziwy relaks podczas długiej kąpieli, ale przy tym będzie modna. Przebywanie w takim pomieszczeniu z pewnością będzie dla nas prawdziwą przyjemnością. Oczywiście od razu możemy zdecydować się na profesjonalną aranżację pozostałych pomieszczeń – w ten sposób całe mieszkanie będzie zaprojektowane w sposób harmonijny. Delikatnie będziemy przechodzić z wnętrza w inne wnętrze, a elementy wyposażenia nie będą się ze sobą gryzły. Nie da się ukryć, że pomoc projektanta wnętrz jest często naprawdę przydatna.

Zwłaszcza gdy sami nie śledzimy najnowszych trendów wnętrzarskich i nie wiemy zupełnie, co będzie modne w rozpoczynającym się roku, a czego lepiej unikać. Korzystając ze wskazówek architekta wnętrz i tak jednak uda nam się zaaranżować modne mieszkanie, które będzie podziwiane przez gości, a i my sami będziemy w nim czuć się naprawdę dobrze.