Panele dekoracyjne wykonane z tworzyw sztucznych

Wśród wielu możliwości na wykończenie ścian z pewnością warte wyróżnienia są tynki dekoracyjne oraz panele 3D, które jako jedyne nadają ścianie nieregularnej struktury. W sklepach dostępnych mamy wiele rodzajów tynków dekoracyjnych nadających ścianie niezwykłej faktury, dzięki dodatkom wypełniaczy takich jak np. barwne kamyczki.

Estetyczne i niedrogie panele dekoracyjne

panele dekoracyjne 3DWarto również wyróżnić ze względu na swój nietypowy design tynk trawertyn, przypominający swoim wyglądem naturalny kamień dzięki dodatkom pyłu marmurowego bądź innego kamienia naturalnego. W swojej ofercie tynki Luxmal, będącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm oferujących tego typu materiał, mają nie tylko tynki zmieniające fakturę ściany, ale także równie efektowne tynki zacierane o gładkiej strukturze. Od niedawna równie dużym zainteresowaniem co tynki dekoracyjne, cieszą się trójwymiarowe panele Loft System. Obecnie dostępne są one w dwóch wersjach – te wykonane z gipsu bądź tworzywa sztucznego. Idealnie pasują one zarówno do nowoczesnych jak i tych mniej modernistycznych. Panele dekoracyjne 3D wykonane z tworzyw sztucznych mogą być gładkie o wykończeniu matowym bądź błyszczącym.

Dzięki nieograniczonej możliwości barwienia, lakierowania czy laminowania powierzchni możemy uzyskać przeróżne kompozycje i wzory. Mogą one przypominać drewno, kamienie naturalne, ścianę pomalowaną farbą, beton czy tkaninę. Panele dekoracyjne 3D z PCV mogą mieć różne profile wykończeniowe, o wyprofilowanych brzegach, zaokrąglonych, wsuwające się jeden w drugi bądź takie ze ściętymi brzegami. Aby uzyskać efekt trójwymiarowości konieczne jest dodanie spienionego poliuretanu z elastycznymi spoiwami i dodatkami kwarcowymi. Dzięki temu na powierzchni paneli można wytłaczać różne wzory, koła, kwadraty kółko, górki i dołki, fale itp. Panele zazwyczaj mają kolor piaskowy, można natomiast je pomalować dowolnymi farbami przeznaczonymi do wnętrz. Tworzywa sztuczne są materiałami wodoodpornymi dlatego mogą być bez obaw montowane w łazience bądź kuchni. Panele ścienne 3D nie tylko znajdują zastosowanie w przestrzeni domowej, ale także stanowią idealną dekorację miejsc komercyjnych jak hotele, baseny, biurowce itp. Za ich pomocą można tworzyć na ścianach spójne, harmonijne wzory bądź indywidualne kompozycję.

Idealnie sprawdzą się do dekoracji całej powierzchni ściny, ale również z powodzeniem można instalować je w formie jednorzędowych dekoracji. Ich montaż jest prosty, panele przykleja się na uprzednio wyrównaną ścianę specjalnie do tego przeznaczonym klejem, w związku z czym jest to idealne rozwiązanie dla wygodnych.

Czytaj więcej na: https://dekoracjewnetrz.eu