You are currently viewing Jakie wybrać profile okapowe na balkon?

Jakie wybrać profile okapowe na balkon?

Planując remont miejsca, jakim jest balkon musimy zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę oczekujemy, a mianowicie, jak konkretnie ma wyglądać nasz balkon. Bardzo ważnym elementem są profile okapowe, czyli elementy montowane jako izolacja pomiędzy zaprawą, a posadzką służące do uniknięcia opadania płytek tuz przy krawędzi balkonu.

Profile okapowe na balkon – charakterystyka

profile okapowe na balkonPlanując remont balkonu absolutnie nie wolno zapominać o tym produkcie, który jest oferowany w wielu sklepach budowlanych i wcale nie jest drogi. Dodatkowo można zakupić okapniki balkonowe służące do tego, aby woda spływająca ściekała właśnie po nich i nie narażała na destrukcje narożnik. Wybierając profile okapowe na balkon mamy do dyspozycji ich kilka rodzajów. Przede wszystkim mamy do dyspozycji profile okapowe do różnego rodzaju posadzek: żywicznych, ceramicznych, PCV, betonowych, kamiennych i innych. Wszystko po to, aby płytki nie odpadały. Najbardziej popularne są profile balkonowe, które są zbudowane z aluminium. Maja one wiele zalet. Przede wszystkim są pokryte specjalną powłoka poliestrową, która bardzo dobrze izoluje posadzkę ceramiczną. Kompatybilne okapniki balkonowe sprawiają, że wilgoć zostaje odprowadzona spod posadzki. Można więc stwierdzić, że są bardzo potrzebne, ponieważ są skuteczne i sprawiają, że posadzka na balkonie zostanie nam na długie lata.

Podobnie działają właśnie profile schodowe, które działają w podobny sposób. Ale one przydadzą nam się podczas remontu schodów. Takie elementy są również odporne na rdzę. Wiadomo, że metal ulega rożnym czynnikom atmosferycznym, jednak wyżej wspomniana powłoka poliestrowa jest warstwą, która uniemożliwia powstanie korozji na tym elemencie. Okapniki balkonowe bardzo estetycznie wyglądają, a w dodatki montuje się je bardzo szybko. Mimo to, lepiej aby fachowcy zajęli się montażem. Solidne profile okapowe na balkon montowane są na wielu rodzajach posadzek, ale najczęściej na ceramicznych. W wyborze profili okapowych na balkon pomoże na pewno specjalista, który doradzi jak najlepszy produkt. Na końcu pozostaje kwestia koloru. Okapniki mogą występować w różnych kolorach. Polecane są jednak brązowe, ponieważ te są bardzo estetycznym elementem dekoracyjnym i pasują do każdego rodzaju architektury. Cena takiego produktu wynosi około czterdziestu złotych za dwieście pięćdziesiąt centymetrów długości.

Jeśli ktoś jest bardzo zainteresowany wyżej wymienionymi produktami, to warto, aby zwrócił uwagę na oferty, jakie są zamieszczone w internecie. To na pewno pomoże w podjęciu decyzji, jakie profile okapowe należy wybrać na balkon.