You are currently viewing Porządne szambo betonowe w rozsądnej cenie

Porządne szambo betonowe w rozsądnej cenie

Zbiorniki na szambo są praktycznie jedyną opcją dla ludzi bez dostępu do kanalizacji w swoich domach. Nie jest to aż taki rzadki problem, dostępu do takowej nie ma w bardzo wielu mniejszych miasteczkach, czy wioskach. Tworzenie nowych połączeń kanalizacyjnych jest bardzo drogie i niezbyt opłacalne by ciągnąć je w miejsca z mniejszym zagęszczeniem ludności.

Zalety betonowego szamba

szamba betonoweDlatego też bardzo popularne są wszelkiego rodzaju zbiorniki. Występują one w różnych rodzajach. Napotkać możemy takie z tworzywa sztucznego, czy z betonu. Zwykle te pierwsze są znacznie mniej wytrzymałe i trwałe, nadają się raczej tylko do bardzo przyjaznego gruntu, który nie będzie na nie zbytnio wpływać. Z kolei szamba betonowe – cennik ich może wydawać się odrobinę mniej przyjazny, jednak są one znacznie bardziej trwałe. Ceny tego typu zbiorników wahają się w ogromnym stopniu i tak naprawdę ciężko określić jakąś średnią ich cenę. Istnieje ogromna ilość zbiorników tanich i jakościowo bardzo złych. Cienkie ścianki, brak zbrojeń, czy cieniowania zdecydowanie nie jest czymś co wyróżnia zbiornik raczej dobrej jakości. Wiele osób daje się skusić bardzo niskiej cenie takich konstrukcji, jednak nie jest to żadna oszczędność. Takie szambo jest bardzo mało trwałe i szybko ulegnie awarii przy gorszych warunkach pogodowych.

szamba betonoweWystarczy spory nacisk wód gruntowych w glebie aby taka cienka ścianka zaczęła pękać, aż w pewnym momencie cała przerwie swoją ciągłość. Dlatego też przy zakupie szamba powinniśmy zwracać uwagę zarówno na jakość, jak i cenę, by uniknąć potem przykrej czynności wykopywania uszkodzonego szamba, a potem wymiany na nowe, co będzie nas sporo kosztować. Dlatego też warto celować w szamba w rozsądnej, niezbyt niskiej cenie. Trzeba zwracać uwagę na grubość ścianek, zbrojenia w nich, oraz cieniowanie. Jeśli ściany są grube i dodatkowo wzmacniane, to takie szambo posłuży nam zdecydowanie na dłużej. Warto też zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju atesty przyznawane takiej konstrukcji. Wbrew pozorom, kształt też może mieć w tym wypadku duże znaczenie. Zdecydowanie lepsze i bardziej wytrzymałe są szamba owalne, czy okrągłe.

Równomierny nacisk wód i ziemi gwarantuje tak samo równomierne rozłożenie siły na ścianach konstrukcji, przez co w żadnym punkcie nie ma większego nacisku na całość. Kompletnym przeciwieństwem są za to szamba kwadratowe, lub prostokątne. Nacisk w nich często kumuluje się na środku ścian, oraz na wierzchołkach co znacząco obniża żywotność takiej konstrukcji i wspiera powstawaniu licznych pęknięć.