You are currently viewing Deska kompozytowa – czy warto ją wybrać?

Deska kompozytowa – czy warto ją wybrać?

Obecnie dużo się mówi o alternatywie dla tarasowych desek drewnianych. Są to deski kompozytowe, które wizualnie doskonale naśladują drewno. Są do tego o wiele tańsze. Ta niska cena może niektórych zastanawiać (wynika ona z zastosowanych materiałów, które kosztują mniej niż drewno). Takie osoby zaczynają rozmyślać, czy aby deska kompozytowa, oprócz pięknego designu, ma nam coś więcej do zaoferowania? Co jeśli chodzi o jej właściwości techniczne?

Parametry deski kompozytowej

antypoślizgowa deska kompozytowaNa szczęście producenci uspokajają i potrafią od ręki wymienić szereg zalet desek kompozytowych. Przede wszystkim mamy możliwość wyboru różnego rodzaju wykończeń. Oprócz deski gładkiej, możemy zdecydować się na ryflowaną, a ta ma właściwości antypoślizgowe. Jeśli więc posiadamy dzieci, które z pewnością na tarasie będą się bawić całą wiosnę i lato, antypoślizgowa deska kompozytowa będzie bardzo dobrym wyborem. Ale nie tylko o antypoślizgowość tu chodzi. Należy wspomnieć także o bardzo dobrej wytrzymałości tej deski na uszkodzenia mechaniczne. Jest ona również odporna na ścieranie, nie odkształca się ani nie rozwarstwia. Przez cały czas użytkowania nie zobaczymy na takim tarasie żadnych wypaczeń deski. Do tego wskazuje się na odporność na warunki atmosferyczne. Nawet intensywne opady czy zalegająca woda na desce nie doprowadzi do jej gnicia i butwienia, gdyż materiał jest odpowiednio przed tym zabezpieczony.

antypoślizgowa deska kompozytowaImpregnacja sprawia także, że kompozytowa deska staje się odporna na insekty i grzyby. Potencjalni klienci w tym momencie mogą zacząć zastanawiać się, czy taka deska będzie wymagała więc regularnej konserwacji. I tutaj jednak okazuje się, że nie jest to potrzebne. Zastosowane podczas produkcji technologie sprawiają, że użytkownik nie musi już w żaden sposób konserwować deski. Nie jest konieczne ani olejowanie, ani malowanie. Wystarczy deski regularnie czyścić, aby zachowały atrakcyjny wygląd. Co jeszcze można dodać? Ekologiczność. Deski kompozytowe mogą być w całości poddane recyklingowi, dlatego wybierając je zamiast płytek, chronimy środowisko. Producent daje nam 25-letnią gwarancję na takie deski, dlatego możemy być pewni, że są one właściwie niezniszczalne.

Świadczy o tym także fakt, że chętnie są one montowane w ogródkach restauracji (gdzie zazwyczaj panuje przecież duży, codzienny ruch), jak też na tarasach hoteli czy renomowanych pensjonatów. Wiele wskazuje na to, że ogrom zalet desek kompozytowych w połączeniu z niską ceną sprawia, iż są one najbardziej pożądanym materiałem wykończeniowym do zewnętrznych posadzek.