You are currently viewing Szablony malarskie – urządzamy pokój dziecięcy

Szablony malarskie – urządzamy pokój dziecięcy

Pokój dziecka odgrywa w jego życiu bardzo ważną rolę. To w nim spędza on większość swojego życia podczas zabawy, uczy się w nim, śpi. Jest to miejsce gdzie dziecko może się wyciszyć, jego prywatny kąt. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby był on dla niego przytulny i przyjazny.

Szablony malarskie mają wiele możliwości

szablony malarskieNiezwykle ważną rolę w pokoju dziecka odgrywają kolory. Świat dzieci powinien być ich pełen, dlatego barwy dobierane do czterech kątów naszego malucha powinny być żywe. Poza tym dobrym pomysłem jest wprowadzenie do pokoju dziecka kilku akcentów zaczerpniętych z bajek do tego możemy zastosować szablony do malowania. Bez problemu znajdziemy je w sklepach internetowych, do wyboru mamy szereg wzorów przedstawiających zwierzęta, postacie z bajek. Jeżeli jednak dostępne szablony na ścianę nam nie odpowiadają, zawsze możemy skorzystać z tych robionych na zamówienie. Dużą zaletą jaką niosą za sobą szablony malarskie jest możliwość ich wielokrotnego użytku, w związku z czym jeden motyw możemy kilkakrotnie użyć na ścianie. Poza tym w dziecięcym pokoju istotne jest również oświetlenie. Może się to wydawać dziwne, ale gdy jest ciemno, dla dziecka świat wydaje się być zupełnie innym i mało przyjaznym miejscem. W związku z czym mała nocna lampka może zapewnić im spokojniejszy sen w nocy. Ważne jest jednak aby nie stała ona na stoliku nocnym, gdyż podczas zabawy dziecko mogłoby ją strącić.

Dziecięcy pokój powinien być jak świat z bajki, kolorowy, bezpieczny i ciekawy, tak aby dziecko czuło się w nim bezpiecznie i dobrze, dlatego przy aranżacji nie zapomnijmy o kolorach i niezbędnych akcesoriach jak lampka nocna i zabawki.