You are currently viewing Meble dębowe – seryjnie czy na wymiar?

Meble dębowe – seryjnie czy na wymiar?

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Podczas spożywania wspólnych posiłków tętni tam serce życia rodziny. Dlatego wystrój tego pomieszczenia ma dla domowników szczególnie znaczenie. Coraz częściej do jadali powracają meble dębowe w nowoczesnym wydaniu. Czy warto jest zainwestować w meble z litego drewna, czy może lepiej jest skorzystać z mebli produkowanych seryjnie ze sklejki?

Meble dębowe w nowoczesnym wydaniu

Aranżacja wnętrzMeble dębowe z litego drewna, to z pewnością droższa opcja. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Meble z litego drewna uważane są za bardziej solidne i trwalsze. Bez problemu przetrwają w domostwie na lata, przeżyją niejeden remont, a ich struktura nie odkształci się tak szybko wskutek obciążeń, nawet po wielu latach eksploatacji. Dodatkowo pięknie się prezentują we wnętrzach i łatwo jest dobrać do nich inne elementy wyposażenia. Współczesne meble dębowe nie posiadają już tak ciężkiej i masywnej bryły konstrukcyjnej jak dawnej. Dzięki temu lepiej wpasowują się we współczesne trendy. Mimo to nadal meble z tego rodzaju drewna prezentują się elegancko i stylowo. Solidne meble dębowe do jadalni są projektowane w jaśniejszych kolorach, bez dużej ilości zdobień, a ich bryła geometryczna jest prosta. Bardzo często meble z litego drewna wykonuje się na specjalne zamówienie.

Aranżacja wnętrzTaki zakup gwarantuje, że nasze meble będą jedyne i niepowtarzalne. Jeżeli jednak nie chcemy stawiać na meble wykonane z litego drewna, możemy zakupić komplet mebli wykonanych seryjnie ze sklejki. Posiadają one jedynie dodatkowe elementy dębowe. Można je dostać w małych salonach meblowych i dużych dyskontach, a ich zakup nie pochłonie większości domowego budżetu. Są one łatwodostępne w wielu modelach, dlatego łatwo je dobrać do charakteru całego wnętrza. Mimo iż nie są to meble odznaczające się niebywałą trwałością, są to jednak meble estetycznie wykonane, które stanowić mogą dekorację wystroju wnętrz. Kolejną ich zaletą jest to, że domownikom nie będzie żal wymienić ich na inne, kiedy dany wystrój wnętrz już im się znudzi. Jeżeli zakupu seryjnych mebli dębowych do salonu dokonamy w dobrym salonie, ich trwałość również powinna być dobra, a dane wyposażenie będzie służyć na lata.

Za podsumowanie może służyć zdanie, iż współczesne meble dębowe należy dopasowywać indywidualnie. Wszystko zależy od preferencji i gustów odnośnie wystroju wnętrz. Czy będziemy chcieli wykorzystać meble produkowane seryjnie, czy na zamówienie, dąb zawsze wydaje się być doskonałym wyborem, ponieważ jest to jeden z najsolidniejszych surowców, klasyka która sprawdza się od lat.