You are currently viewing Meble systemowe do kawalerki

Meble systemowe do kawalerki

Meblowanie własnego mieszkania może sprawić wiele przyjemności. Można dobrać meble według własnego gustu, tworząc, łącząc i mieszając różne style. Inaczej sprawa wygląda, gdy do urządzenia jest mieszkanie kilkupokojowe, a inaczej, gdy ma się do dyspozycji jedynie kawalerkę. Urządzanie niewielkiej przestrzeni, na której musi się zmieścić miejsce do spania, miejsce do przyjmowania gości oraz niekiedy kuchnia może sprawić nie lada problem, jednak przy minimum umiejętności gospodarowania przestrzenią można stworzyć coś pięknego.

Meble do małego mieszkania

meble systemowe do pokoju dziennegoKawalerka to dość specyficzny typ mieszkania. Urządzając ją, należy „upchnąć” kilka pomieszczeń w jedno. Nie oznacza to jednak, że mieszkanie jednopokojowe musi być ciasne. Rozsądnie rozplanowane mieszkanie może być niewielkie, ale mimo to przestronne i przytulne. Podczas urządzania mieszkania w stanie deweloperskim należałoby się zastanowić przede wszystkim nad rozmieszczeniem kuchni. Niezwykle modne w ostatnim czasie, a przy okazji bardzo praktyczne są aneksy kuchenne. Wydzielona część pokoju stanowiąca kuchnię bynajmniej nie pomniejszy optycznie pomieszczenia, wręcz przeciwnie — otwarta przestrzeń sprawia, że pokój wydaje się większy i przestronniejszy. Kolejną zaletę aneksu kuchennego docenią szczególnie osoby mające dzieci: jest to możliwość sprawowania kontroli nad tym, co się dzieje w salonie podczas przygotowywania posiłku. Matki małych dzieci doskonale znają ten problem, kiedy trzeba przygotować jedzenie, ale ciężko jest zostawić malucha samego w pokoju. Mając aneks kuchenny, nie ma konieczności opuszczania pokoju, w którym bawi się pociecha.

meble systemowe do pokoju dziennegoOprócz kuchni, w mieszkaniu powinno się znajdować miejsce wypoczynku. Najlepsza do tego byłaby rozkładana sofa lub rogówka pełniąca również funkcję łóżka. Takie rozwiązanie nie zajmuje wiele miejsca, podobnie jak pojemne i solidne meble systemowe do pokoju dziennego. Kupując meble w zestawie nie trzeba się martwić o dopasowanie ich do siebie pod kątem koloru i faktury — w skrócie — takie meble zawsze będą do siebie pasować. Oprócz wygodnej, rozkładanej sofy i szaf warto zadbać o miejsce, przy którym będzie można swobodnie przyjmować gości. Doskonale nada się do tego wcześniej wspomniana rogówka — wystarczy dostawić do niej stolik kawowy, by stworzyć idealne miejsce do wypicia kawy i obejrzenia telewizji. Jeśli w mieszkaniu jest jeszcze wolna przestrzeń, warto zadbać o wygodne miejsce do spożywania posiłków. Pomiędzy aneksem kuchennym a częścią wypoczynkową można wstawić stół i wygodne krzesła. Dobrym rozwiązaniem są meble składane lub wysuwane (np. wysuwany stół spod ściany) — zajmują one dużo mniej miejsca niż te tradycyjne.

Urządzając kawalerkę, należy wszystko dokładnie przemyśleć, aby mieszkanie było przede wszystkim praktyczne. Nawet najmniejszą przestrzeń da się zagospodarować tak, by mieszkanie było wygodne i komfortowe. Na rynku istnieją meble doskonale przystosowane do urządzania małych pomieszczeń — na przykład szafy przeznaczone do kawalerek są bardzo pojemne, ale nie zajmują wiele miejsca.

Więcej o meblach https://meblegreen.pl/