You are currently viewing Szklane balustrady i drzwi – jak o nie dbać?

Szklane balustrady i drzwi – jak o nie dbać?

Szklane elementy już na dobre zagościły w naszych domach. Są eleganckie, estetyczne i nowoczesne. Ich montaż może jest skomplikowany, ale użytkowanie jest przyjemne. Jak jednak zabrać się do czyszczenia takich powierzchni?

Szklane balustrady o różnej powierzchni

balustrady szklane Niby wiemy jak czyścić okna, jednak czy jest to takie samo szkło? Bywa z tym różnie. Zastanówmy się zatem jak dbać o szklane balustrady w naszych domach w Krakowie. Przede wszystkim wybierzmy do tego dobry sprzęt. Do czyszczenia szkła przydają się miękkie ściereczki, szczególnie te z mikrofibry. Nadają się one nie tylko do czyszczenia, ale też do polerowania, nie pozostawiają smug. Ściereczka ma też większa powierzchnię, niż gąbeczka, więc szybciej i łatwiej wyczyścimy atrakcyjne balustrady szklane z Krakowa. Do gładkich i dużych powierzchni możemy zastosować także gumowy ściągacz do wody. Dzięki temu unikniemy szorowania szkła, a praca pójdzie nam sprawniej. Balustrada szklana na zewnątrz może być czyszczona takimi środkami, jak te wewnętrzne. Najczęściej zatem stosuje się specjalne płyny do czyszczenia okien i szklanych elementów. Występują one w formie sprayu,co jest bardzo wygodne. Wystarczy spsikać drzwi szklane i zacząć mycie. Powinniśmy myć je, pionowo, czyli od góry do dołu. Dzięki temu unikniemy zacieków i pomazanych szyb. Jeśli na naszych drzwiach pojawiają się tłuste plamy czy inne trudne do usunięcia zabrudzenia to do czyszczenia szkła możemy zastosować domowe metody i użyć alkoholu lub denaturatu.

balustrady szklane Zapach szybko wyparuje, a zabrudzenia zostaną szybko usunięte. Niestety, szkła nie da się zabezpieczyć przed ponownymi zabrudzeniami, tak jak na przykład drewna olejem, bo nic nie wniknie w jego strukturę. Pozostaje nam zatem regularne sprzątanie. Drzwi szklane przesuwane mogą mieć też elementy metalowe czy drewniane. Powinniśmy je czyścić zgodnie z wymaganiami materiału, w przeciwnym razie będą się one niszczyć. Jak mamy drzwi szklane przesuwane połączone z drewnem to pamiętajmy, by środek do czyszczenia szyb czy woda nie skapywały na drewniane elementy. Woda może w nie wynikać, przez co drewno się osłabia i odkształca. Metal raczej nie będzie korodować, ponieważ najczęściej stosuje się tutaj stal nierdzewną. Jeśli chodzi o dbanie o szklane elementy w naszych domach to warto też pamiętać o tym, żeby nie stosować ich w miejscach podatnych na uderzenia, na przykład przy kotłowniach, czy piwnicy.

Uszkodzone drzwi nie nadają się do naprawa, a jedynie do wymiany. Mimo wszystko drzwi i balustrady szklane są dobrym rozwiązaniem i będą dobrze wyglądać, jeśli o nie zadbamy.