You are currently viewing Dyfuzory zapachowe – dlaczego warto je kupić?

Dyfuzory zapachowe – dlaczego warto je kupić?

Zapach świeżego prania, upieczonej domowej szarlotki, czy wiosennych kwiatów każdego potrafi wprowadzić w dobry nastrój. Takie aromaty kojarzą się z czymś bardzo przyjemnym, miłym, radosnym. Z rodzinnymi chwilami, spacerami po łące, czy wycieczkami. Nic więc dziwnego, że wiele osób ceni takie aromaty i chce by ich dom był pełen właśnie takich zapachów. Jednak jak to zrobić?

Dyfuzor jako ozdoba

dyfuzory zapachowe z patyczkamiW końcu nie codziennie robi się pranie, czy piecze ciasto. Na szczęście są bardzo praktyczne i sprawdzone sposoby, by zatrzymać piękny zapach na dłużej. Obecnie często polecane są eleganckie dyfuzory zapachowe z patyczkami, jak również dyfuzory automatyczne. Do nich stosuje się różne olejki lub płyny aromaterapeutyczne. Zwykle są one dosyć mocno skoncentrowane, w związku z tym dodaje się do dyfuzorów zaledwie kilka kropelek – to w zupełności wystarczy by otrzymać piękny zapach w pomieszczeniu przez długi czas. Dzięki temu jedna buteleczka takiego płynu starcza na wiele miesięcy codziennego stosowania. Dyfuzory z patyczkami mają zwykle formę wazonika czy pudełka z przykrywką. Wyrabiane są z ceramiki, porcelany, a nawet ze szkła. Do środka wlewa się ulubionego płynu zapachowego i wkłada patyczki rattanowe lub bambusowe. Naturalne patyczki chłoną płyn i same zaczynają oddawać zapach olejku. Dzięki temu w pokoju zapach jest delikatnie wyczuwalny, nienachalny.

dyfuzory zapachowe z patyczkamiPrzy stosowaniu kominków do olejków zapach jest ostry, często duszący, ciężko go wytrzymać, szczególnie jak ktoś ma wrażliwy nos, czy astmę. Dlatego też taki dyfuzor będzie dobrą alternatywą. Ich dodatkowym atutem jest fakt, iż ładnie się prezentują w pokoju. Do wyboru są także dyfuzory automatyczne. Często są to nawilżacze i/lub oczyszczacze powietrza z funkcją aromaterapii. Taki dyfuzor jest większy niż ten z patyczkami, często formą przypomina bukłak albo kropelkę wody. Działa on stale lub jest zaprogramowany tak, by co jakiś czas odświeżacz zapachem pomieszczenie. To zdecydowanie droższa opcja niż zakup dyfuzora z patyczkami. Taki produkt może mieć kolor biały, uniwersalny, przypominać drewno, są nawet lampy z solą himalajską. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki nim zapach utrzymuje się długo w powietrzu.

Podsumowując, warto jest zainwestować w dyfuzor zapachowy. Zarówno te tradycyjny, z patyczkami, jak i automatyczny będzie świetnym wyborem. Dzięki nim w domu zawsze będzie się unosił przyjemny aromat, a odpoczynek będzie bardziej komfortowy. Warto jest przejrzeć ofertę na takie dyfuzory i wybrać odpowiedni model dla siebie.