You are currently viewing Szerokie zastosowanie izolacji przemysłowych

Szerokie zastosowanie izolacji przemysłowych

Wiele procesów technologicznych wykorzystywanych w firmach produkcyjnych wymaga zastosowania izolacji termicznej. Taka powłoka pozwala kontrolować warunki zachodzące w maszynach produkcyjnych, redukuje straty ciepła i przyczynia się do tego, że cały proces produkcji jest bardziej opłacalny.

Izolować można zarówno same urządzenia przemysłowe, jak i zbiorniki oraz rurociągi

izolacje przemysłowe firmy produkcyjnejNiektóre substancje po podgrzaniu szybko tracą temperaturę. Do wykonywania izolacji przemysłowych wykorzystuje się materiały dostosowane do specyfiki danej instalacji. Izolacje przemysłowe są wykorzystywane w takich sektorach jak przemysł, energetyka czy ciepłownictwo. Także produkcja chemiczna, spożywcza i budowlana może wymagać izolacji termicznych. Podstawowy podział izolacji obejmuje powłoki termiczne i akustyczne. Izolacje termiczne mogą być ciepło- lub zimnochłonne. Tworzenie izolacji przemysłowej należy zacząć od oględzin oraz wykonania projektu. Każda instalacja może być inna, dlatego trzeba indywidualnie dobrać odpowiednie rozwiązania, które będzie się chciało wdrożyć. Zapewnia to wysoki poziom efektywności wykonanej izolacji. Firma wykonująca izolację przemysłową powinna zapewnić także profesjonalną pomoc powykonawczą oraz obsługę gwarancyjną całej instalacji.

instalacje przemysłoweWysokiej jakości izolacje przemysłowe firmy produkcyjnej pozwalają ograniczyć straty ciepła. Przekłada się to na oszczędności i mniejsze zapotrzebowanie na energię. Zastosowanie izolacji przemysłowej chroni pracowników przed przypadkowym poparzeniem. W niektórych procesach izolacja termiczna jest niezbędna, gdyż zapobiega kondensacji wilgoci. Zjawisko to może prowadzić do korozji, dlatego należy mu przeciwdziałać. Podczas tworzenia izolacji termicznej można wykorzystać blaszane płaszcze oraz natryskowe powłoki izolacyjne. Jednym z materiałów, które wykorzystuje się do tworzenia izolacji termicznych jest wełna mineralna. Posiada ona wysoki współczynnik izolacji termicznej, dzięki czemu chroni rurociągi zarówno przed wychłodzeniem się, jak i przegrzaniem. W zakładach produkcyjnych izolację termiczną można wykonać na kompensatorach, układach odprowadzających spaliny czy przesyłowych sieciach grzewczych.

Prawidłowe wykonanie izolacji termicznej wyróżnia się tym, że nie powstają mosty termiczne, a przewodzenie cieplne jest równomierne. Izolować można także zbiorniki, w których przechowywane są substancje chemiczne. Należy wybrać taką grubość izolacji termicznej, która będzie odpowiadała wymaganiom stawianym przez procesy produkcyjne.