You are currently viewing Jakie nawierzchnie są najwytrzymalsze?

Jakie nawierzchnie są najwytrzymalsze?

W przypadku boisk, oraz obiektów sportowych, coraz częściej stosowanym rodzajem nawierzchni są te, wykonane z tworzyw sztucznych. Wynika to z faktu, że mają one bardzo wysokie właściwości antypoślizgowe. Co więcej, żadnych problemów nie sprawia w ich przypadku, utrzymanie takiej nawierzchni w czystości. Stosowanie takich właśnie rodzajów nawierzchni jest optymalnym wyborem zarówno w przypadku boisk i kortów krytych, jak i tych znajdujących się na wolnej przestrzeni.

Najbardziej wytrzymałe powierzchnie sportowe

nawierzchnia sportowaW obydwu przypadkach wytrzymałe nawierzchnie sportowe poliuretanowe okazują się być zdecydowanie najmniej podatne na różne, potencjalnie dla nich groźnie czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim mowa jest tutaj o bardzo dużej ekspozycji na promieniowanie UV ale także o uszkodzeniach natury mechanicznej. Warto pamiętać także o tym, że tego rodzaju nawierzchnie są zdecydowanie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ochronę przed upadkami oraz kontuzjami. Z jednej stromy, poliuretan jako tworzywo sztuczne ma dobre właściwości amortyzujące. Z drugiej strony zaś tego rodzaju tworzywo zapewnia bardzo dobre tarcie, co przekłada się na jego bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Tak szerokie zastosowania tego rodzaju nawierzchni, wynikają z faktu, że może być ona stosowana również na podłożach o nieprzepuszczalnej charakterystyce.

siłowniaTaka nawierzchnia może być stosowana zarówno na betonie, jak też i bezpośrednio na przepuszczalnym gruncie, co znacznie zwiększy możliwości stosowania takiej właśnie nawierzchni. Dużym plusem w przypadku tego właśnie rodzaju nawierzchni jest fakt, że można ją eksploatować praktycznie bez żadnych ograniczeń. Oznacza to że w jej przypadku, w odróżnieniu do naturalnej murawy, nie ma konieczności zapewniania kilku godzinnych przerw, aby rosnąca na murawie trawa miała czas na regenerację. Utrzymanie takiej nawierzchni w czystości jest również bardzo proste i posłużyć może do tego na przykład myjka ciśnieniowa. Co więcej, tego rodzaju nawierzchnia może być używana nawet przez kilkanaście lat, bez konieczności żadnych napraw, oraz kosztownych prac konserwacyjnych, jak ma to miejsce na przykład w przypadku w przypadku murawy, czy też nawierzchni z paneli PCV.

W obecnym czasie bardzo dużo uwagi poświęca się wyborowi odpowiedniej nawierzchni do ćwiczeń gimnastycznych. Jak się okazuje, od tego wyboru może zależeć to, czy ćwiczący w danym miejscu sportowcy będą narażeni na wszelkiego rodzaju kontuzje. Ważne jest również aby wybrana nawierzchnia była w jak największym stopniu trwała oraz odporna.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.sportfloor.pl!