Sekator Felco – charakterystyka i zastosowanie

Wykonywanie prac ogrodowych wymaga wiedzy, zdolności manualnych oraz odpowiednich narzędzi. Przycinanie krzewów jest o wiele prostsze, gdy posiada się dopasowany sekator. Na rynku dostępne są przeróżne rozwiązania, które różnią się wielkością, funkcjonalnością i jakością. Osoby, które zajmują się pracą w ogrodzie zawodowo lub podchodzą do tego w sposób profesjonalny, powinny postawić na sprawdzony sprzęt.

Dostawcą uznanym przez wielu ogrodników za sprawdzonego jest firma Felco

mocne sekatory felcoSekatory dostarczane przez firmę Felco dostępne są w różnych rozmiarach. Modele różnią się też przeznaczeniem dla osób prawo- lub leworęcznych. Uchwyt wykonany z gumowego tworzywa jest ergonomiczny i pozwala nawet na wielogodzinną pracę w komfortowych warunkach. Ostrza sekatora można wymieniać, gdy się stępią lub zużyją, na przykład podczas wycinki grubszych gałęzi. Po odcięciu gałęzi jest ona przytrzymywana przez specjalnie zaprojektowany element, co ułatwia wycinkę i zbieranie kwiatów. Ostrze z hartowanej stali jest w stanie poradzić sobie nawet z wyjątkowo mocnymi i grubymi gałęziami. Mechanizm skonstruowano w taki sposób, żeby pracował lekko nawet przy dużej liczbie powtórzeń w krótkim czasie, co zdarza się podczas zabierania kwiatów. Obecnie mocne sekatory Felco można kupić w dobrych hurtowniach ogrodniczych i sklepach narzędziowych.

sekatory felcoOstrze wyposażone jest w specjalny rowek, który zapobiega zabrudzeniu i pozwala na cięcie z większą wydajnością. Maksymalne rozwarcie ostrzy można regulować przy pomocy mechanicznej przekładni. Pozwala to dopasować sekator do grubości wycinanych pędów, co przyspiesza i ułatwia pracę. Regulować można także charakterystykę pracy głowicy tnącej. Uchwyty wyposażone są w gumowe amortyzatory, które zapobiegają przemęczeniu i gwałtownym ruchom narzędzia. Sekatory Felco dostępne są w charakterystycznym czerwonym kolorze – to nie tylko charakterystyczny element rozpoznawalny marki, ale też ułatwienie, gdy narzędzie upadnie na ziemię. Producent sekatorów Falco dba o środowisko nie tylko poprzez dostarczanie wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych – są one produkowane w zakładach, które wykorzystują w znacznym stopniu energię odnawialną.

Sekatory Falco wyróżniają się tym, że każdy element można wymienić lub dopasować do własnych potrzeb. Pozwala to na wykorzystywanie jednego narzędzia przez wiele lat. Nawet po złamaniu ostrza można je łatwo i szybko wymienić na nowe, co nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi.