You are currently viewing Budowa podjazdu z kostki brukowej

Budowa podjazdu z kostki brukowej

Nie tylko własny dom jednorodzinny jest ważny, ale także jego otoczenie. Każdemu właścicielowi zależy na tym, aby posesja prezentowała się wyjątkowo. Bardzo ważne jest więc dobranie odpowiedniego ogrodzenia, zaprojektowanie ogrodu, a także wykonanie podjazdu pod garaż.

Kostka brukowa koło domu

kostka brukowaW przypadku podjazdu sprawa jest nader skomplikowana, ponieważ należy tutaj dobrze połączyć funkcjonalność z estetyką. Przede wszystkim podjazd powinien być utwardzony. Z pewnością docenimy to zwłaszcza w okresie opadów, gdyż grzęźnięcie w błocie nie należy do przyjemności i z reguły wolimy tego unikać. Jeżeli na podjeździe położymy materiał taki jak przemysłowa kostka brukowa w Sokołowie Podlaskim, wówczas taki problem nie będzie miał racji bytu. Równocześnie ważne, aby materiał był łatwy w utrzymaniu w czystości – a kostka brukowa właśnie spełnia ten warunek. Zazwyczaj czyści się ją za pomocą mycia ciśnieniowego i nie trzeba używać żadnych specjalistycznych preparatów. Pamiętajmy jednak, aby zakupić materiał od sprawdzonego producenta. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że będzie on odznaczał się wysoką jakością, a jego estetyczny wygląd utrzyma się przez długie lata intensywnej eksploatacji.

kostka brukowaSzeroki wybór wzorów i kolorów sprawi, że z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla siebie, pod względem estetycznym – bez problemu można dopasować kostkę do określonego stylu architektonicznego. Dzięki temu oprócz funkcji użytkowej, pełnić będzie ona także funkcję dekoracyjną. W dodatku wybierając różne kolory kostki, możemy na podjeździe stworzyć mozaikę – to także pozytywnie wpłynie na aranżację otoczenia. Kostka brukowa charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne czynniki atmosferyczne, dlatego idealnie sprawdza się w montażu na zewnątrz. Na kostce brukowej nie warto oszczędzać, a przy wyborze należy mieć też świadomość, że inna kostka sprawdza się w przypadku miejsc przeznaczonych do ruchu pojazdów (musi być grubsza), inna zaś do ruchu pieszego. Jeśli już dobraliśmy kostkę, przygotujmy pod nią powierzchnię. W pierwszym kroku należy wyrównać powierzchnię, jak i wykonać drenaż. Najlepiej wykorzystać żwir lub tłuczeń. Dzięki takiej warstwie będzie można odpowiednio odprowadzać wodę opadową.

Ponadto taka podbudowa sprawi, że podjazd nie będzie się zapadał. Wiele wskazuje na to, że kostka brukowa jest najlepszym materiałem do budowy podjazdu. W przypadku, gdy kupimy jej nadmiar – możemy ją wykorzystać także w innym celu, na przykład w budowie ścieżki ogrodowej.