żyrandol kryształowy

Różne rodzaje żyrandoli

Wybór oświetlenia musi być podyktowany zarówno wystrojem pomieszczenia, jak również jego wielkością. Im większa przestrzeń tym więcej światła sztucznego jest potrzebne. Wyjątkiem będą oczywiście pomieszczenia z licznymi oknami, czy przeszklonymi ścianami. Jednak i tu lampy są niezbędne. Odnośnie stylu to lampy powinny być atrakcyjnym dodatkiem do wnętrza, jednak nie mogą go zdominować.

Żyrandol kryształowy to dobry wybór

żyrandol kryształowyJeszcze do niedawna większość osób wybierała plafony lub oświetlenie sufitowe typu led. Są to opcje tanie i nawet dobre, jednak niezbyt estetyczne. Dlatego też nastąpił wielki powrót żyrandoli, które montowane są zarówno w domach, jak i hotelach, czy restauracjach. Czasem można je zobaczyć nawet w ekskluzywnych butikach. Dobrym wyborem może być żyrandol kryształowy w atrakcyjnej cenie. Żyrandol z kryształami doskonale pasuje do wnętrza luksusowego, w stylu glamour. Kryształy mogą mieć różne wielkości, kolory, a także szlify. Można mieć zatem lampę z gładkimi, niebieskimi kryształkami o niewielkim rozmiarze, jak również taką z podłużnymi, szlifowanymi jak diament przeźroczystymi kryształami. Drugim rodzajem żyrandolu są żyrandole w stylu klasycznym, to znaczy takie z abażurami. Abażur może zasłaniać wszystkie żarówki w lampie, są też dostępne opcje gdzie każda żarówka jest osłonięta osobno.

żyrandol kryształowyKlasyczny abażur jest wykonywany z mlecznego szkła lub z tkaniny, najczęściej z motywem kwiatowym. Są one idealne do wnętrza w stylu angielskim. Trzecim rodzajem żyrandoli są te nowoczesne, jednak bez kryształów. Mają one nietypowe kształty, na przykład spirali, znaku nieskończoności, czy innych geometrycznych kształtów. Taki żyrandol jest najczęściej wykonywany z metalu w kolorze srebrnym (w wersji ekskluzywnej będą one posrebrzane, a nie malowane proszkowo), z dodatkiem białych oprawek na żarówki., żeby całość ładnie wyglądała Warto zaznaczyć, że żyrandole najczęściej mają właśnie kolor srebrny, miedziany, czasem też czarny. Kolorowe żyrandole są zdecydowanie rzadziej spotykane, jednak i takie można dostać w sklepach z oświetleniem. Żyrandole mogą być wykonywane również z drewna (w wielu stylach), a zamiast kryształków mieć tańsze kolorowe koraliki.

Reasumując, żyrandole to rodzaj lamp, które będą pasowały do wielu wnętrz, mieszkalnych, turystycznych oraz usługowych. W zależności od stylistyki można je mocować w ekskluzywnym hotelu, w sypialni w stylu angielskim, a nawet w pokoju dziecięcym. Żyrandole można dostać w szerokim przedziale cenowym, dzięki czemu każdy może znaleźć atrakcyjną propozycję dla siebie.