Przechowywanie substancji niebezpiecznych

W wielu branżach przemysłowych wykorzystywane są niebezpieczne chemicznie substancje, które powinny być przechowywane w odpowiedni sposób. To dlatego w ofertach producentów wyrobów przydatnych w przemyśle znalazły się zbiorniki, które są odporne na negatywne działanie różnego rodzaju żrących cieczy.

Zbiorniki z jednym i dwoma płaszczami

zbiorniki ze stali nierdzewnejJeżeli więc poszukujemy sprawdzonych rozwiązań – spójrzmy na kwasoodporne zbiorniki ze stali nierdzewnej. Odznaczają się właściwościami antykorozyjnymi – nie ma możliwości, aby pojawiła się na nich rdza. Ponadto nie pękają, co mogłoby się zdarzyć w przypadku zbiornika z tworzywa sztucznego. Kwasoodporne zbiorniki ze stali nierdzewnej nie wymagają konserwacji – są więc przeznaczone do bezproblemowej długoletniej eksploatacji w najcięższych warunkach – według producentów mogą bez problemu pracować w strefie zagrożonej wybuchem. W ofertach znajdziemy zbiorniki o różnych pojemnościach – od 0,5 m3 do nawet 120 m3. Niektórzy producenci zapewniają także armaturę – mieszadła, króćce przyłączeniowe oraz izolacje. Ułatwieniem jest także to, że w wielu przypadkach oferowany jest również montaż zgodnie z zaleceniami klienta. W zależności od potrzeb, wybrać możemy zbiornik pionowy lub poziomy.

zbiorniki ze stali nierdzewnejZastanówmy się także nad tym, czy kwasoodporne zbiorniki ze stali nierdzewnej, których potrzebujemy, powinny być jedno- czy dwupłaszczowe. Zbiorniki jednopłaszczowe bardzo często potrzebują wanny, która będzie wyłapywać ciecz w razie gdyby w zbiorniku znalazła się jakaś nieszczelność. Dlatego zwykle najlepszym wyborem są zbiorniki dwupłaszczowe – drugi płaszcz, wykonany najczęściej ze stali węglowej, pełni funkcję ochronną, taką samą jak wanna, dlatego nie jest ona wówczas potrzebna. W ofertach producentów znajdziemy kwasoodporne zbiorniki ze stali nierdzewnej ciśnieniowe oraz bezciśnieniowe. Włazy znajdują się zazwyczaj z obu stron zbiornika, co stanowi zdecydowane ułatwienie, zarówno podczas napełniania, jak i opróżniania. W przypadku, gdy zależy nam na opcji podgrzewania lub gotowania wsadu, warto rozejrzeć się za kwasoodpornymi zbiornikami ze stali nierdzewnej z płaszczem grzejnym. Zamontowane mieszadło pozwoli na równoczesne z podgrzewaniem mieszanie zawartości zbiornika. Większość producentów proponuje realizację indywidualnych zamówień klienta – na nietypową pojemność zbiornika. Po konsultacji z doradcami uda się z pewnością jak najlepiej zrealizować projekt zgodny z wymaganiami klienta.

Zbiorniki kwasoodporne ze stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane jako zbiorniki procesowe, technologiczne, reaktory, mieszalniki czy zbiorniki przelewowe.