You are currently viewing Obudowa i kratki kominkowe, które akumuluja ciepło

Obudowa i kratki kominkowe, które akumuluja ciepło

Kominki w salonie stają się coraz bardziej popularnym elementem wystroju wnętrz. Kominki, które się montuje mogą być różne. Z otwartym paleniskiem, kominki z płaszczem wodnym, czy kominki powietrzne. Czasem zamiast kominka montuje się piece wolnostojące.

Kratki kominkowe i inne ważne elementy kominka

kratki kominkoweW Poznaniu bardzo znana jest ta praktyka. Jeśli chodzi o wszystkie rodzaje kominków, to zawsze potrzebne nam będą kominki gazowe kratki. Bardzo popularną firmą, które produkuje obudowy kominkowe, wkłady oraz piece wolnostojące w Poznaniu jest Austroflamm. Ostatnio bardzo popularne stały się obudowy kominkowe, które akumulują ciepło. Przed wyborem takiego kominka należy przeanalizować wnętrze, gdzie znajduje się kominek, tak, aby jak najlepiej było wykorzystywane ciepło z tego urządzenia. Taka obudowa jest wykonana z trwałych oraz wartościowych materiałów, które mają zdolność do akumulacji ciepła oraz poprawiają wydajność naszego kominka. Ciepło z kominka jest oddawane poprzez szybę, wkład, ściany, obudowę oraz rury. Dlatego bardzo często obudowy są wykonane z akumulacyjnych płyt oraz kręgów szamotowych. Przez te właśnie materiały utrata ciepła jest niewielka. Ciepło, podobnie jak w przypadku piecu kaflowych jest oddawane poprzez promieniowanie powierzchni kominka. W takim przypadku mamy zachowany komfort cieplny przez wiele godzin, nawet po wygaśnięciu ognia. Technologia taka jest nowoczesna oraz ekologiczna. Obudowy kominkowe akumulacyjne cechują się najwyższą jakością, poza tym zastępują wykorzystywane do tej pory płyty kartonowo gipsowe i metalowe stelaże.

Poza tym obudowy te mają bardzo wysoką odporność na wysokie temperatury, wyróżnia je to na pewno na tle innych materiałów. Dzięki stosowaniu takiej obudowy możemy dużo zaoszczędzić. Energię cieplną z kominka mamy zapewnianą, nawet, jeśli już ogień dawno wygasł.