You are currently viewing Czym są sufity podwieszane napinane?

Czym są sufity podwieszane napinane?

Urządzając swoją przestrzeń mieszkalną, można natknąć się na pojęcie sufitu napinanego podwieszanego. Dla osoby nieznającej branży budowlanej oraz wystroju wnętrz taki termin może brzmieć abstrakcyjnie. Warto jednak dowiedzieć się, czym charakteryzuje się ten rodzaj sufitu, gdyż dzięki temu później łatwiej będzie podjąć decyzję odnośnie do wyboru sufitu do swojego domu lub mieszkania.

Sufity podwieszane jako aranżacja przestrzeni

sufit podwieszany napinanySufit napinany jest typem sufitu podwieszanego, który jest zamontowany pod sufitem właściwym. Do produkcji tego sufitu wykorzystuje się tkaninę z poliestru oraz termokurczliwą folię PCV. Materiały te można naciągnąć w wysokiej temperaturze. Ponadto folia wykorzystywana do montażu jest na tyle lekka, że nie stwarza ryzyka uszkodzenia stropu. Sufit napinany wzbudza największe zainteresowanie wśród wszystkich sufitów podwieszanych. Proces jego produkcji jest przyjazny środowisku z tego względu, że membranę – wykorzystywaną do jego powstania – można użyć ponownie. Jego plusem jest także – stosunkowo prosty i niezajmujący dużo czasu – montaż. Szybkość wykonania usługi może jednak zależeć od innych czynników – np. od wybrania fachowców, którzy szybko i bezproblemowo poradzą sobie ze zrealizowaniem usługi. Jeśli klientów interesują sufity podwieszane napinane Bełchatów jest odpowiednim miejscem na wykonawstwo tego rodzaju sufitów. Klienci zwykle decydują się na inne rodzaje sufitów podwieszanych z powodu niższej ceny.

sufit podwieszany napinanyWarto wiedzieć, że nazwa sufitu podwieszanego została zaczerpnięta od podwieszania płyt gipsowo-kartonowych niezbędnych do jego wykonania. Dzięki płytom gipsowo-kartonowym możliwe jest stworzenie interesujących kompozycji o dowolnym kształcie, bowiem cechują się dużą plastycznością. Ten rodzaj sufitu jest także doskonałym sposobem na ukrycie defektów w osłanianym suficie właściwym. Wybierając pozostałe rodzaje sufitów podwieszanych, nie osiągnie się jednak tak imponujących efektów wizualnych, jak w przypadku sufitu napinanego zamontowanego pod sufitem właściwym. Wynika to z możliwości umieszczenia oświetlenia w sposób liniowy i punktowy. Sufit napinany można więc wzbogacić efektami świetlnymi i podświetlić jego całą powierzchnię. Co ciekawe, sufit napinany można również stworzyć w formie obrazu wiszącego nad głową. Taki “obraz” może mieć zarówno wykończenie matowe, jak i metaliczne lub przyjmować formę nadruków. Część osób decyduje się na sufity w efekcie 3D. Warto jednak mieć na uwadze, że koszty takiego efektu są bardzo duże, więc najczęściej można go spotkać w restauracjach i klubach.

Z praktycznego punktu widzenia trzeba zwrócić także uwagę na zastosowanie specjalnej perforacji w sufitach napinanych. Na pewno docenią to osoby, które preferują spokój, gdyż dzięki temu można z powodzeniem wyciszyć wnętrze oraz zniwelować echo. Mimo stosunkowo wysokiej ceny warto przemyśleć wybór sufitu napinanego podwieszanego. Jeśli ktoś lubi nietypowe efekty wizualne, to ten sufit nada charakteru jego wnętrzu, a oprócz tego zapewni ciszę w pomieszczeniu.