You are currently viewing Zalety i wady czyli obudowy kominkowe

Zalety i wady czyli obudowy kominkowe

Wiele osób myśli o zakupie kominka, który zapewni dobre ogrzewanie całego domu. Istnieje wiele rodzajów kominków, ja jednak skupię się na tym, aby dokładnie opisać kominki z płaszczem wodnym Poznań. Mają one zarówno swoje wady jak i zalety. Na pewno plusem jest to, że świetnie ogrzewają cały dom i pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Obudowy kominkowe mogą szybko się brudzić

obudowy kominkoweSą bowiem skomunikowane z centralnym ogrzewaniem, a więc ciepło idzie na wszystkie pomieszczenia. Jest rozprowadzane równomiernie. Zaletą jest także to, że za pomocą takiego kominka można ogrzewać wodę. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, jeżeli tylko stosujemy suche drewno, ponieważ mokre jest bardziej kosztowne dla całego systemu. Wadą może być fakt, że obudowy kominkowe takich kominków nieraz szybko się brudzą. Najczęściej dzieje się tak z powodu palenia właśnie mokrego drewna, które mocniej dymi i brudzi szybkę. Niestety, wtedy nie ma on specjalnych walorów estetycznych. Minusem jest też na pewno konieczność stałego dokładania do ognia, jeśli chce się mieć ciepło w domu. Może się to rozwiązanie okazać mało funkcjonalne. Warto także przemyśleć kwestię użytkowania. Jeżeli chcesz używać kominka jedynie od czasu do czasu, to lepiej zamówić sobie zwykły, ponieważ inaczej będziesz mieć ciągle zimne kaloryfery. Poza tym zwróć uwagę na jakość, gdyż słabsze kominki będą mniej efektywne i niestety nieekonomiczne.

Ja polecam firmę Austroflamm, której kominek z płaszczem wodnym posiadam. Minusy są, owszem, ale przy odpowiedniej dbałości można je zminimalizować albo nawet wyeliminować. Można na przykład tak skomunikować kominek z centralnym ogrzewaniem, że w sytuacji nie używania kominka i tak będziemy mieć ciepło w domu. Ważne jest, aby każdą inwestycję dobrze zaplanować i przemyśleć.