You are currently viewing Wywóz odpadów do lasu i szybka reakcja innych firm budowlanych

Wywóz odpadów do lasu i szybka reakcja innych firm budowlanych

W województwie, które zamieszkuje znajduje się bardzo dużo lasów. Nie które z nich są nie zwykle stare i objęte ścisła ochroną. Moim zdaniem warto odwiedzać takie miejsca, ponieważ można się wiele nauczyć i dowiedzieć.

Nielegalny wywóz odpadów

wywóz odpadów z WrocławiaPewnego dnia dowiedziałem się z telewizji, że w środku takiego lasu zorganizowano nielegalne wysypisko śmieci. Podobno w przeciągu dwóch nocy zjawiło się tam kilka ton nie chcianych substancji. Na szczęście młodzi studenci dziennikarstwa zaczęli nagłaśniać ten problem apelując do pozostałych mieszkańców naszego miasta. Nielegalny wywóz gruzu był bardzo dynamiczny i podejrzani najprawdopodobniej znaleźli luki w monitoringu. Straż leśna oraz pozostali funkcjonariusze służb mundurowych natychmiast wznieśli dochodzenie. Wywóz odpadów Wrocław w takie miejsca był niezwykle nieodpowiedzialny. Dodatkowo dzikie zwierzęta, które zamieszkiwały tamte tereny mogłyby się zatruć. Podczas apelów okazało się, że różne firmy budowlane postanowiły zareagować. Dzięki temu pewien wynajem kontenerów we Wrocławiu stwierdził, że zostanie sponsorem i sam wywiezie zanieczyszczenia tym razem na legalne składowisko śmieci. Oczywiście dzięki temu kontenery ich firmy zyskały wielką popularność. Ich właściciel wszystko przemyślał i wykorzystał okazję do darmowej reklamy. W dzisiejszych czasach nawet wynajem kontenerów budowlanych walczy o odpowiednią promocję. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie. Po dwóch tygodniach funkcjonariusze służb mundurowych nareszcie schwytali przestępców.

Okazało się, że inwestorzy remontujący luksusowe osiedle znaleźli sobie tani i łatwy sposób na pozbycie się gruzu. Mam nadzieję, że ich zarząd zostanie porządnie ukarany karą grzywny. Może taki przebieg sytuacji ich czegoś nauczy i da dobry przykład dla innych.