pranie tapicerki meblowej

Jak wyprać tapicerkę meblową?

Wypranie dywanu, czy wykładziny jest względnie łatwe. Na rynku dostępne są różne środki czyszczące, czy specjalne odkurzacze piorące. Zawsze można też zadzwonić po fachowców, którzy na miejscu lub w siedzibie firmy wybiorą nawet najbardziej delikatny i puszysty dywan. Co jednak z tapicerką meblową?

Profesjonalne pranie tapicerki

pranie tapicerki meblowej Kanapy, narożniki, fotele – wszystkie mogą być obite tkaniną i wszystkie trzeba czyścić. Pytanie tylko brzmi: jak to zrobić dobrze? Wszystko zależy od tego jak bardzo zabrudzona jest tapicerka. Czy jest na niej jedna plamka, a reszta dobrze wygląda, czy też całość jest brudna i poszarzała? Z pewnością podstawą jest odkurzanie. Zwykły odkurzacz sprawdzi się doskonale, można używać także odkurzaczy ręcznych na akumulator. Im większa moc urządzenia tym szybciej i dokładniej zbierze zabrudzenia z tapicerki. Kurz, zaschnięte resztki jedzenia, czy piasek bez problemu zostanie usunięty. Odkurzanie jest w pełni bezpieczne dla tapicerki, jedynie z tymi delikatnymi trzeba uważać, by nie naciągać jej podczas czyszczenia. Druga opcja to czyszczenie w domowych warunkach. Tapicerkę można przecierać wilgotną gąbką, spryskiwać sprayem czy posypywać proszkiem czyszczącym. W ten sposób zbierze się więcej zabrudzeń, niż tylko przy odkurzaniu, a dodatkowo mebel będzie odświeżony i pachnący.

pranie tapicerki meblowej Takie czyszczenie może być także pomocne wtedy, kiedy tapicerka jest mocno zakurzona, wręcz poszarzała, straciła dawny kolor. Wypranie jej na pewno przywróci wyjściowy kolor. Dokładne pranie tapicerki meblowej w Warszawie może być też wykonane przez profesjonalną ekipę. Takie czyszczenie będzie oczywiście droższe, niż zakup środka ,,domowego” do prania, jednak będzie dokładniejsze, skuteczniejsze. Pranie ekstrakcyjne tapicerki pozwala na usunięcie nawet głęboko osadzonych zabrudzeń, a także trudnych do usunięcia plam z buraczków, wina, czy jagód. Podczas prania najważniejsze jest to, by kanapy nie zmoczyć za bardzo. Nie chodzi tylko o czas schnięcia, ale także o materiał. Zmoczona tapicerka może się odkształcić i zamiast być równa i gładka to stanie się pofałdowana. Przez to mebel nie będzie dobrze się prezentował. Czas schnięcia tapicerki jest zależny od tego z jakiego materiału jest ona zrobiona, ale zazwyczaj nie trwa to więcej niż kilka godzin.

Reasumując, pranie tapicerki nie jest skomplikowane. Większość zabrudzeń (szczególnie świeżych, a nie zaschnietych) można samodzielnie usunąć nawet bez profesjonalnych środków piorących. Czasem jednak warto jest wezwać fachowców, którzy doczyszczą meble najlepiej jak się da, usuną głębokie zabrudzenia, czy zapach papierów lub zwierząt, których nie da się pozbyć z materiału