You are currently viewing Trampoliny ziemne – przydatne informacje

Trampoliny ziemne – przydatne informacje

Trampolina może przybierać różne wielkości, kształty i rozmiary, tworzy się je nawet z różnych materiałów. Jedne znajdują swoje zastosowanie wewnątrz obiektów np. w parkach zabaw czy na salach gimnastycznych, inne zaś stosuje się na zewnątrz – są to trampoliny rozkładane na stelażu, a także trampoliny ziemne. Te ostatnie są na razie najmniej rozpowszechnione, ale z pewnością się to zmieni, jak wszyscy poznają ich liczne zalety.

Trampoliny ziemne – dlaczego warto je kupić?

trampoliny ziemne Przede wszystkim trampoliny montowane w ziemi są bardziej zróżnicowane niż wszystkie inne. Dostępna jest ziemna trampolina pomarańczowa czy zielona, okrągła i kwadratowa, mniejsza i większa. Inne tego typu konstrukcje zazwyczaj mają czarną tkaninę i srebrny stelaż, jak również tę samą wielkość. W związku z tym ziemna trampolina jest lepszą opcja na place zabaw dla dzieci – takie kolorowe, fajne miejsce na pewno zyska aprobatę maluchów. W dodatku takie konstrukcje można montować blisko siebie tak by tworzyły jedną linię czy różne kształty np. takie jak przy grze w klasy. Dziecko może zatem skakać pionowo na jednej trampolinie jak i przeskakiwać z jednej na drugą. Druga ważna rzecz o której warto pamiętać to trwałość konstrukcji. Trampoliny stelażowe niszczą się o wiele szybciej niż te wkopywane w ziemię.

trampolina jumpoStelaż często rdzewieje i się rysuje, rozciągnięta mata może pęknąć pod większym ciężarem, a haczyki ze sprężynkami jakie ją trzymają się wyrabiają. Nawet wysokiej klasy konstrukcja która została poprawnie założona nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Poza tym siatka zabezpieczająca podczas skakania jest bardzo cienka i tak naprawdę nie ma żadnego wpływu na to czy dziecko spadnie z niej czy też nie. Przy trampolinie ziemnnej nie ma takiego problemu. Jest ona wkopana, więc nie ma stelaża jaki mógłby się zepsuć. Specjalna siatka ma większą wytrzymałość niż mata, w dodatku nie jest podwieszona na haczykach. Można zatem śmiało powiedzieć, że nie ma co się w niej zepsuć. Trzecia ważna kwestia to bezpieczeństwo.

Jak zostało już to wspomniane, trampolina stelażowa go nie zapewnia. Konstrukcja jest mało stabilna, ruszać się podczas skakania, może się zarwać, a siatka może co najwyższej zablokować lecącą piłkę, ale nie upadającą osobę. Wersja ziemna jest bardzo stabilna, a ewentualny upadek z niej nie będzie bolesny, bo konstrukcja jest na tej samej wysokości co ziemia. Jak widać zdecydowanie lepiej jest postawić na trampoliny ziemne. Są one ładniejsze, trwalsze i bezpieczniejsze dla maluchów niż te wysokie na stelażu, więc są doskonałą inwestycją.