You are currently viewing Mała betonowa architektura w parku

Mała betonowa architektura w parku

Każde większe lub mniejsze miasto potrzebuje specjalnej strefy do wypoczynku, zarówno aktywnego, jak i biernego. Potrzebny jest przynajmniej jeden określony punkt na mapie miasta, na którym skorzystają mieszkańcy w każdym wieku i gdzie będzie można również organizować miejskie imprezy. Docelowo takimi miejscami są Starówka oraz park. Aby można było z nich swobodnie i bezpiecznie korzystać, należy je odpowiednio urządzić i przystosować do masowego użytku. O co szczególnie trzeba zadbać tworząc publiczną przestrzeń rekreacyjną w parku?

Kosze betonowe i inne elementy architektury miasta

Pojemnik na śmieciPodstawowa sprawa to otwartość i elastyczność w proponowanych atrakcjach. Chodzi tu przede wszystkim o wiek. Musimy tak zaprojektować przestrzeń parku, lasku miejskiego czy rynku, aby była ona dostosowana do potrzeb zarówno młodszych, jak i starszych osób. Dlatego jeśli stawiamy na przykład na zewnętrzną siłownię, zadbajmy o to, by mogli z niej tak samo swobodnie korzystać wszyscy. Osoby starsze często wymagają przyrządów do lekkich prostych ćwiczeń. Fit parki warto stawiać w tym samym miejscu, w którym ma powstać plac zabaw. W ten sposób dorośli będą mogli swobodnie poćwiczyć i jednocześnie obserwować swoje bawiące się nieopodal pociechy. Siłownie i place zabaw to miejsca, w których w sezonie panuje wzmożony ruch, dlatego należy postawić tam kosze na śmieci betonowe. Powinny się one znajdować zarówno na placu zabaw, jak i w strefie przeznaczonej na siłownię oraz wzdłuż ścieżek obok ławek.

StadionW dużych miastach coraz częściej można zetknąć się również z betonowymi stołami do ping ponga. Są one na stałe przytwierdzane do gruntu i umożliwiają wygodną rozgrywkę. Pośrodku stołu zamontowana jest stalowa siatka. Solidnie przymocowana do blatu, jest zabezpieczona przed próbą kradzieży. Z tego samego materiału produkowane są stoły do gry w szachy. Na blacie widnieje plansza, na której można rozstawić figury i rozegrać partię na świeżym powietrzu. Jeśli nasz miejski park dysponuje wystarczająco dużą przestrzenią, możemy jej część przeznaczyć na strefę piknikową. W tym celu idealnie sprawdzi się altanka chroniąca przed deszczem oraz stoły i ławki. Z takim wyposażeniem park będzie tętnił życiem w sezonach wiosennych i letnich. W przyszłości można także rozważyć kwestię budowy amfiteatru, w którym odbywałyby się kameralne występy. Jak widać, przestrzeń parku to nieograniczone pole do działania.

Przy odpowiednim projekcie jesteśmy w stanie bogato urządzić zieloną strefę naszego miasta. Opcji jest tak wiele, że bez problemu dopasujemy każdy budżet, aby park stanowił ciekawą strefę do relaksu oraz aktywnego wypoczynku.