You are currently viewing Szopki ogrodowe – budowa, wyposażenie, zastosowanie

Szopki ogrodowe – budowa, wyposażenie, zastosowanie

Kiedy stawiamy garaż to mało kto myśli o tym, że nie tylko samochód będzie tam stał, ale również potrzebne jest miejsce na kosiarkę, produkty samochodowe, narzędzia, czy inne. Mniejsze rzeczy możemy przenieść do domu np. do kotłowni czy komórki, ale co z większymi? Kosiarka, glebogryzarka, czy inne sprzęty elektrycznie nie powinny być wystawiane na deszcz i śnieg.

Szopki ogrodowe w wielu rozmiarach

szopki ogrodoweRównież materiał grzewczy (drewno, miał, koks, pellet) nie powinien mieć styczności z wilgocią, jeśli ma zatrzymać swoje właściwości. Czy jest rozwiązanie takiego problemu? Z pomocą przychodzą nam szopki ogrodowe. Szopki występują w wielu rozmiarach, kształtach, kolorach. Dzięki temu można dopasować szopkę do własnych potrzeb. Szopka może być cała zabudowa lub mieć okienka, czasem ma dobudowaną małe zadaszenie z boku. Drewno na szopkę powinno być zaimpregnowane, by było chronione przed warunkami atmosferycznymi. Należy jednak pamiętać, że okresowa konserwacja także wpłynie na dłuższą żywotność drewna oraz na jego kolor. Wyposażenie szopki ogrodowej najczęściej wykonane jest z drewna. Sprawdzą się tu zarówno meble stojące np. szafki, jak i wiszące np. półki i tablice korkowe. Wszystko zależy od tego, ile rzeczy musi się zmieścić do takiej szopki i do czego będzie nam ona służyć.

szopki ogrodoweCzy tyko jako przechowalnia rzeczy, czy także jako miejsce pracy. Szopka nadaje się idealnie do składowania zapasu farb, tynków, fug, narzędzi, czy worków z nasionami, nawozami i innymi. Wtedy wiadomo gdzie co się znajduje. Do większych szopek zmieszczą się nawet kosiarki, zwinięte węże ogrodowe, kosy, odkurzacze do liści. Szopka sprawdzi się także świetnie jako miejsce dla majsterkowicza. Osoby które lubią domowe napraw, tworzenie i renowację mebli, czy nawet naprawy rowerowe będą miału tu idealne miejsce pracy. W szopce znajdzie się miejsce na wszystko co potrzebne do takich prac, a dodatkowo nikt nie będzie nam przeszkadzał w tych czynnościach. Wspomniane zostały już szopki z dobudowanym małym zadaszeniem z boku. To miejsce na składowanie drewna. Może być bardziej lub mniej osłonięte. Drewno kominkowe będzie idealnie się układało i łatwo można je donosić i zabierać.

Podsumowując, szopka ogrodowa to idealne rozwiązanie jeśli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do magazynowania różnych rzeczy, czy też potrzebne nam spokojnie miejsce do prac majsterkowych. Koszt budowy szopki zależy od jej wielkości, rodzaju drewna, jak i skomplikowania konstrukcji. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że funkcjonalna szopka jest warta każdej ceny.