You are currently viewing W jaki sposób ciąć plexi?

W jaki sposób ciąć plexi?

Cięcie plexi musi być dokładne, gdyż zawsze zależy nam na tym, aby krawędzie obrabianego materiału były jak najbardziej wygładzone – to podstawa przy różnego rodzaju wyrobach z plexi – przy parapetach, akwariach, płytach fluorescencyjnych, ekranach przeciwhałasowych, światłowodach, zadaszeniach i wielu innych produktach.

Cięcie laserem jest dokładne

cięcie plexi laseremWśród najlepszych metod cięcia plexi znajduje się cięcie laserem, które już dawno prześcignęło cięcie mechaniczne. Dokładne cięcie plexi laserem umożliwia bowiem wykonywanie elementów o najbardziej skomplikowanych kształtach. Dzięki laserowi możemy szybko i skutecznie pozbyć się ostrych krawędzi i narożników w obrabianym przedmiocie. Wspomniana technologia sprawdza się zarówno jeśli chodzi o zamówienia na skalę przemysłową, jak i o wykonywanie wyrobów dla klientów detalicznych. Estetyka i wysoka jakość przedmiotu wykonanego w ten sposób sprawia, że dokładne cięcie plexi laserem jest metodą obecnie częściej wybieraną niż klasyczna obróbka frezarką. Firmy specjalizujące się w dokładnym cięciu plexi laserem dysponują sprzętami o różnym polu roboczym – najlepiej więc przed wyborem firmy dowiedzieć się, czy wielkość przedmiotu, który chcemy poddać obróbce, jest dostosowana do ich wyposażenia technicznego.

cięcie plexi laseremLasery do dokładnego cięcia plexi powinny być wysokiej jakości – podstawą są dobre, sprawdzone sterowniki, które mają główny wpływ na precyzję działania, a także serwonapędy – pozwalają one na ustawienie stałego momentu obrotowego, dzięki czemu ograniczamy możliwość “gubienia kroków” – to ważne, jeżeli zależy nam na szybkim dokładnym cięciu plexi laserem dużej ilości wyrobów. Laser z dobrym serwonapędem nie grzeje się, a więc w żadnym wypadku nie nastąpi zastój w pracy. Dokładne cięcie plexi laserem jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem przy hurtowym obrabianiu przedmiotów. Dodatkową zaletą tej metody jest to, że po jej przeprowadzeniu nie są potrzebne kolejne obróbki przedmiotu, jak na przykład polerowanie jego krawędzi (co jest niezbędne przy obróbce mechanicznej, gdyż wówczas krawędzie są matowe). Pracownie zajmujące się dokładnym cięciem plexi laserem bardzo często oferują także dodatkowe usługi, na przykład w postaci projektowania – uzyskujemy wówczas możliwość profesjonalnego sporządzenia dokumentacji technicznej 2D oraz 3D.

W zależności od potrzeb, klient może liczyć także na pomoc przy dostawie gotowych wyrobów w określone miejsce. Z pewnością jeśli zależy nam na wysokiej jakości cięciu, dokładne cięcie plexi laserem będzie metodą niezastąpioną.