You are currently viewing Specyfikacja niedrogich okien PCV

Specyfikacja niedrogich okien PCV

Z tworzyw sztucznych produkuje się obecnie wiele różnorodnych przedmiotów: ubrania, naczynia, jednorazowe butelki czy akcesoria. Także materiały budowlane coraz częściej wykonywane są z tworzyw sztucznych, a jednym z popularniejszych rodzajów jest polichlorek winylu, czyli PCV. Wynalezienie tego materiału z grupy polimerów winylowych przypada na XIX wiek.

Okna PCV co warto wiedzieć

bardzo tanie okna pcv w lublinieDo produkcji okien zaczęto używać go w Niemczech w XX wieku. W Polsce okna wykonane z PCV zaczęły pojawiać się w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia i obecnie stanowią standard. Materiał syntetyczny z powodzeniem zastąpił stosowane wcześniej drewno. Koszt produkcji okna z PCV jest niższy, a właściwości fizykochemiczne materiału korzystniejsze. Okna wykonane z plastiku cechują się wysoką odpornością na zawilgocenie i działanie warunków atmosferycznych, w tym na promieniowanie UV. PCV jako materiał odznacza się wysoką termoplastycznością, co pozytywnie wpływa na koszty produkcji. Materiał słabo przewodzi ciepło i posiada wysokie właściwości termoizolacyjne. Jego pielęgnacja jest prosta, nie wymaga dodatkowej impregnacji. Należy jedynie dbać o wklejone w ramę okienną uszczelki.

dostępne okna pcvPolichlorek winylu jest w pełni ekologiczny i nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, spełnia też unijne normy. Obecnie bardzo tanie okna PCV w Lublinie kupić można w hurtowniach budowlanych i sklepach prowadzonych przez producentów. W Lublinie znaleźć można sklepy, które oprócz okien oferują także drzwi. Czas oczekiwania na nowe okna w Lublinie wynosi około trzech tygodni. Już w 2017 roku okna z tworzywa sztucznego wybierało ponad 80% wszystkich inwestorów. Trwałość okien z polichlorku winylu jest znacznie większa niż drewnianych. Ich podstawowym kolorem jest biel. Rama nie blaknie i nie żółknie z biegiem czasu. Ich eksploatacja nie wymaga dodatkowej konserwacji. Po okresie użytkowania można poddać je recyklingowi. Po zarysowaniu ramy okiennej można ją wypolerować, aby przywrócić jej dobry stan. Lekka konstrukcja okna nie powoduje obciążenia budynku.

Wykorzystując okna z polichlorku winylu można stworzyć o wiele większe przeszklenia bez obaw o działające na ramę siły. Istnieje możliwość połączenia polichlorku winylu z aluminium. Istnieje możliwość zamontowania klamek bezpiecznych dla dzieci. Estetykę można poprawić dzięki ukrytym zawiasom. Mechanizm znajdujący się w ramie okiennej pozwala na całkowite lub częściowe uchylenie. Dodatkową ochronę zapewniają antywłamaniowe rolki dociskowe, które mogą znaleźć się w całym obwodzie okna.