żaluzje zewnętrzne

Czy warto zrezygnować z zasłon i firan

Firanki i zasłony kojarzą się z przytulnością – nic więc dziwnego, że decydujemy się na nie, gdy zależy nam na uzyskaniu takiego efektu we wnętrzu. Koronkowe firanki, choć są piękne i stanowią doskonały element dekoracyjny, nie chronią nas jednak całkowicie przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Żaluzje zewnętrzne do domku

żaluzje zewnętrzne A przecież cenimy sobie prywatność i nie chcemy, żeby podczas codziennych czynności spoczywał na nas przypadkowy obcy wzrok. Dlatego dla wielu z nas same firanki i zasłony to za mało. Nic więc dziwnego, że zaczęto poszukiwać innych, atrakcyjnych opcji, które zapewniłyby nam prywatność, a przy tym pełniłyby też funkcję dekoracyjną – wówczas można by zrezygnować z zasłon i firanek. Taką opcją okazały się być żaluzje, które wykonywane są z ozdobnych materiałów (jak żaluzje rzymskie), dzięki czemu w ich towarzystwie okno wygląda naprawdę dobrze. Jednak zwolennicy tradycji wcale nie chcieli pozbywać się firanek, które kojarzą im się z ciepłem domowego ogniska. Jak więc pogodzić potrzebę prywatności z koronkowymi firankami? I tutaj rozwiązanie okazało się być proste. Były to żaluzje zewnętrzne mazowieckie jest województwem, w którym niemal każdy dom jednorodzinny posiada właśnie takie żaluzje.

żaluzje zewnętrzne Montowane są one na zewnątrz okna, ale to nie znaczy, że włamywacze będą mogli łatwo je sforsować. Wręcz przeciwnie. Takie żaluzje dostępne są w wersji antywłamaniowej, która całkowicie zabezpiecza nasz dom przed niepowołanymi gośćmi. Wówczas od zewnątrz w ogóle nie da się ruszyć takiej żaluzji – sterujemy nią sami, od wewnątrz. Jest ona jednak ciężka, dlatego warto zdecydować się na wersję z napędem elektrycznym. Wówczas wystarczy, że użyjemy pilota, a zasłona sama się podniesie bez żadnego wysiłku z naszej strony. Żaluzje zewnętrzne to dobry wybór, gdyż chronią nas nie tylko przed włamywaczami, ale też przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń – dzięki temu we wnętrzach zawsze będzie panowała optymalna temperatura, nawet w wyjątkowo upalny dzień. W dodatku żaluzje zewnętrzne w żaden sposób nie będą gryzły się z firankami czy zasłonkami, które przecież montujemy przy wewnętrznej stronie okna. Dzięki temu możemy w prosty sposób połączyć funkcjonalność z dekoracyjnością.

Warto więc zastanowić się nad tym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy rezygnować z tradycyjnych koronkowych firanek, ale jednocześnie zależy nam na własnej prywatności oraz na bezpieczeństwie. Z pewnością w każdym sklepie z żaluzjami znajdziemy szeroki wybór żaluzji zewnętrznych o różnych rozmiarach, dlatego bez problemu dopasujemy je do naszych okien.