You are currently viewing Odmień ogród dzięki fontannie

Odmień ogród dzięki fontannie

Piękny ogród to idealne miejsce do wypoczynku wiosną i latem. Koniecznie muszą znaleźć się w nim rośliny, kwitnące, pachnące kwiaty. Warto zamontować też lampy solarne, które pozwolą stworzyć wyjątkową atmosferę po zmroku. Elementem, który doda niebywałego uroku każdemu skwerowi, jest fontanna ogrodowa. Zielony zakątek przy domu może być miejscem doskonałym do spędzenia wolnego czasu na czytaniu książki, czy po prostu do odprężenia się w samotności, wśród przyrody.

Fontanna ogrodowa — piękna ozdoba

fontanna ogrodowaDodatkową zaletą takiego zakątka jest satysfakcja, jaką można odczuć przez pielęgnowanie ogrodu i pracę nad ciągłym jego rozwojem. Warto rozważyć zamontowanie fontanny. Przyjemny dźwięk spływającej po niej wody może działać wyciszająco. Piękną ozdobą przydomowego zakątka może być ogrodowa fontanna – projektowanie instalacji można wykonać samodzielnie lub przy wyjątkowych pomysłach, poprosić o pomoc specjalistów od aranżacji przestrzeni ogrodowej lub wodnej. Fontanny to urządzenia, które w efektowny sposób wyrzucają wodę pod różnym ciśnieniem za pomocą specjalnych dysz. Przeważnie woda w fontannie krąży w obiegu zamkniętym. Konieczne jest występowanie zbiornika, wspomnianych dysz i serca fontanny, czyli pompy, na której opiera się cały mechanizm. Pompy mogą być zasilane energią słoneczną lub prądem elektrycznym.

dekoracja w ogrodziePo podjęciu decyzji o zainstalowaniu fontanny należy zastanowić się, czy lepszy będzie wybór wersji nadziemnej, czy podziemnej. Wersja nadziemna jest łatwa w montażu i umożliwia bezproblemową zmianę miejsca instalacji. W jej przypadku pojemnik na wodę znajduje się na zewnątrz. Musi być więc ozdobny, by dekorował całość kompozycji. Taka fontanna może być umieszczona nawet w niewielkich ogródkach, a także na tarasach czy balkonach. Wersja podziemna to konstrukcja trochę bardziej skomplikowana i wymagająca. Warto ją dobrze przemyśleć i zaprojektować, gdyż w przeciwieństwie do nadziemnej, jej przeniesienie może być kłopotliwe, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Konieczne jest bowiem wykopanie odpowiedniej wielkość otworu na zbiornik wody. Pojemnik jest ukryty, nie musi być więc dekoracyjny.

Taka fontanna pozwala stworzyć ciekawe, zaskakujące i dyskretne kompozycje. Zaprojektowanie fontanny ogrodowej może zmienić wygląd przydomowego, zielonego zakątka o 180 stopni i sprawić, że spędzanie w nim czasu będzie jeszcze przyjemniejsze. Szum strumyka działa uspokajająco i zbliża do natury. Umieszczenie fontanny w ciekawym miejscu może wywołać efekt WOW i zadziwić osoby odwiedzające ogród.