You are currently viewing Nietypowe rodzaje grzejników

Nietypowe rodzaje grzejników

Grzejnik kojarzy się nam z białym elementem wyposażenia wnętrz, w kształcie prostokąta, z delikatnymi rowkami, montowanym między podłogą, a parapetem. Taki kaloryfer można w sklepie budowlanym kupić naprawdę tanio, jego montaż nie jest bardzo skomplikowany, a będzie on dawać ciepło z centralnego pieca.

Grzejniki na podczerwień w różnych kształtach

grzejniki na podczerwieńJednak nie zawsze taki grzejnik można zainstalować w pomieszczeniu, nie zawsze też pasuje on do wystroju wnętrza. Na szczęście obecnie jest wiele różnych modeli kaloryferów, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dobrego dla siebie i swojego mieszkania. Jednym z takich rozwiązań mogą być ścienne grzejniki na podczerwień z Katowic. Taki grzejnik przede wszystkim ma nietypowy kształt. Może przypominać kaseton (wersja na sufit), suszarkę do rąk (wersja łazienkowa), czy lampę przeciw komarom (mała nagrzewnica). Dzięki temu można wybrać grzejnik, który będzie pasował pod względem wielkości do pomieszczenia. Kolejnym ważnym aspektem grzejników na podczerwień jest fakt, iż można je montować wszędzie, nawet na środku ściany czy sufitu. Taka opcja sprawia, że nie trzeba przestawiać mebli, żeby nie zasłaniały grzejnika, czy też nie trzeba martwić się o ogrzewanie w pomieszczeniach ze szklanymi ścianami. Przy tej drugiej sprawie sprawdzą się także inne nietypowe grzejniki, a mianowicie ogrzewanie kanałowe.

grzejniki na podczerwieńJest to rodzaj ogrzewania podłogowego, z tym, że jest ono widoczne, nieschowane pod podłogą. Równo z panelami podłogowymi montowane są kratki (drewniane lub metalowe), przez które do pomieszczenia dostaje się ciepłe powietrze. Z daleka taki ,,grzejnik” jest niewidoczny, a przez fakt, iż jest montowany w podłodze sprawia, że idealnie nadaje się do ogrzewania pomieszczeń z tarasami czy przeszkleniami, gdzie nie dałoby się zamontować grzejnika na ścianie. Sprawdzi się także w pomieszczeniach nowoczesnych, gdzie dbałość o estetykę jest bardzo ważna. W kwestii dobrego wyglądu pomieszczenia sprawdzą się także grzejniki dekoracyjne. Można je dostać w każdym kolorze (nawet takimi jak fuksja, czerwień, czy czerń), często mają różne ,,nadruki” (geometryczne czy kwiatowe), mogą mieć także nietypowe kształty i rozmiary (np. być pionowe, z falistymi brzegami). Grzejniki dekoracyjne sprawdzą się w wyrazistych pomieszczeniach, a ich kształt sprawia, że nie przypominają kaloryferów i mogą stanowić ciekawą dekorację ścienną pomieszczenia.

Jak widać klienci nie są skazani jedynie na zwykłe, białe, nudne grzejniki montowane na ścianie. W sklepach z powodzeniem znajdziemy takie, które będą estetyczne, niewidoczne na pierwszy rzut oka, czy też dające się zawiesić w dowolnym miejscu.