You are currently viewing Przyjazny środowisku ekogroszek

Przyjazny środowisku ekogroszek

We współczesnym świecie ogromną wagę przywiązuje się do różnego rodzaju rozwiązań ekologicznych – dzieje się tak, ponieważ postępujący przemysł emituje coraz większą ilość szkodliwych substancji do atmosfery, przez co pogarsza się jakość życia, a także klimat całej planety. Na szczęście rośnie świadomość społeczna względem tego, że problem faktycznie istnieje i nie można go bagatelizować, ponieważ mogłoby to mieć bardzo poważne konsekwencje już w nieodległej przyszłości.

Ekogroszek kupowany w hurcie

ceny ekogroszku w polsceNa zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery mają przede wszystkim materiały opałowe, jakie są wykorzystywane zarówno w przemyśle, jak i w prywatnych domach. Co dość oczywiste, najbardziej ekologicznymi rozwiązaniami są piece elektryczne lub gazowe, są one natomiast również bardzo drogie, dlatego nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ostatnimi czasy bardzo popularnym materiałem opałowym stał się ekogroszek, który może budzić pewne wątpliwości, ponieważ pozyskuje się go z węgla brunatnego lub kamiennego, które zawierają w sobie szkodliwe substancje. Jednak w procesie pozyskiwania ekogroszku zostają one zredukowane do minimum, co czyni ten materiał bardzo przyjaznym środowisku naturalnemu. Dzięki odpowiedniej obróbce z węgla wydobywa się maksimum substancji palnych – w ten sposób uzyskuje się surowiec niezwykle wydajny i jednocześnie ekologiczny.

ceny ekogroszku w polsceMateriał ten charakteryzuje się bardzo niską wilgotnością oraz zawartością substancji niepalnych, co gwarantuje mu bardzo wysoką energetyczność – wysokokaloryczny ekogroszek odznacza się wartością opalową przekraczającą nawet dwadzieścia cztery megadżule na kilogram materiału. Ma przy tym bardzo niski poziom szkodliwej dla atmosfery siarki, który wynosi poniżej jednego procenta. Co więcej, jest on bardzo praktyczny w użyciu, wystarczy bowiem odpowiednio wyregulować piec, żeby mógł on pracować całkowicie automatycznie, zapewniając jednocześnie optymalną temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach, a także właściwą temperaturę wody. Bardzo ważne jest również to, że hurtowe ceny ekogroszku w Polsce są wyjątkowo niskie, dlatego można uznać go za najlepszy materiał opałowy dostępny w tej chwili na rynku.

Stosowanie go najbardziej opłacać się będzie większym przedsiębiorstwom, które będą mogły pozwolić sobie na zakup surowca w dużej ilości. Dowodem na jego skuteczność, a także ekologiczność jest fakt, że ekogroszek spełnia wszystkie rygorystyczne normy narzucane przez Unię Europejską. Co więcej, materiał ten nie powoduje zanieczyszczeń w kotłowniach.