You are currently viewing Natrysk pianki poliuretanowej i inne sposoby termoizolacji

Natrysk pianki poliuretanowej i inne sposoby termoizolacji

Ocieplenie budynku to cel, który może być osiągnięty na wiele różnych sposobów. Oczywiście skuteczna izolacja ścian, dachów i piwnic wymaga wykorzystania odpowiedniej technologii, a także zaangażowania wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają wprawę przy tego typu pracach i będą wiedzieli jaką technikę dobrać do danego budynku.

Natrysk pianki poliuretanowej jest powszechny

natrysk pianki poliuretanowejDopasowanie zakresu działań oraz zastosowanych materiałów jest niezwykle istotne. Na rynku dostępne są różne możliwości. Coraz powszechniejsze są natrysk pianki poliuretanowej zapewniające możliwość bardzo szybkiej aplikacji. Tego rodzaju izolacja pianką może być wykonana w ciągu jednego dnia jeżeli mamy do czynienia z domem jednorodzinnym. To najlepszy dowód na to, że natrysk pianki nie jest czasochłonną metodą. Trzeba jednak pamiętać, że izolacje natryskowe muszą być wykonywane z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń oraz substancji zmieszanych w odpowiednich proporcach. Tylko przy takim założeniu izolacja pianką będzie mogła osiągnąć założone parametry. Inną metodą ocieplania domu są izolacja wykorzystujące płyty styropianowe o odpowiednio dobranej grubości. Sprawdzają się one szczególnie dobrze w przypadku termoizolacji zewnętrznych, natomiast raczej nie nadają się do wnętrz. Kolejną możliwością jest wełna mineralna, która może posłużyć jako warstwa ocieplająca dach i poddasze. Mimo wszystko aplikowanie wełny jest dosyć czasochłonne i wymaga wprawy.

Trzeba też uważać, żeby nie przerwać ciągłości izolacji, gdyż w takim przypadku nie będzie ona zbyt efektywna. Na tle dwóch ostatnich przypadków, natrysk pianki poliuretanowej wydaje się znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.

Źródłem informacji była strona http://www.purtech.pl