You are currently viewing Małe mieszkanie – jak je dobrze zaaranżować

Małe mieszkanie – jak je dobrze zaaranżować

Nie każdy może cieszyć się dużym, przestronnym mieszkaniem. Czasami życie układa się w ten sposób, że mamy do dyspozycji tylko niewielki kąt. Choć wydawałoby się, że małe mieszkanie to przekleństwo, nie jest to oczywiście prawdą. Wystarczy je odpowiednio zaaranżować, a w ten sposób będzie nie tylko ładne, ale i funkcjonalne.

Szafy wnękowe to dobre rozwiązanie

szafy wnękowe na wymiarPrzede wszystkim pamiętajmy, aby unikać pstrokacizny. Nagromadzenie zbyt wielu barw czy też faktur jest niewskazane, w ten sposób mieszkanie wygląda tak, jakby nic do siebie nie pasowało. Lepiej stworzyć spójną przestrzeń, stosując jak najmniejszą różnorodność kolorów. Warto postawić na jasne barwy, ponieważ pozwalają one optycznie powiększyć pomieszczenie. Nawet przedpokój, choć długi i wąski, może wyglądać dobrze. Wystarczy pomalować ścianę na lekki odcień żółtego, naprawdę delikatny, prawie wchodzący w biel. Wnękę zabudować, ale pamiętając o tym, aby na skrzydle szafy znalazło się lustro, na całą jej wysokość. Lustro przecież także pozwala na optyczne zmiany we wnętrzu. W dodatku taka szafa wnękowa pozwoli nam na przechowywanie mnóstwa rzeczy, które w innym wypadku musiałyby znaleźć się w szafie w salonie czy w sypialni, przez co wnętrza te zmniejszyłyby się. Szafy wnękowe na wymiar do mieszkania to więc bardzo dobrze rozwiązanie.

szafy wnękowe na wymiarMożemy w nich przechowywać zimowe ubrania, rzeczy sezonowe, chemię gospodarczą, odkurzacz czy też inne przedmioty, z których korzystamy tak naprawdę tylko od czasu do czasu. W przypadku szafy w przedpokoju, najniższą półkę można wykorzystać także do przechowywania butów. W ten sposób nie będziemy musieli kupować dodatkowej komody, która przytłoczy i tak wąską przestrzeń. Jeżeli mieszkanie zostało tak zaprojektowane, że posiada wnękę także w sypialni, również ją możemy dobrze wykorzystać i to w podobny sposób, co w przedpokoju. Małe mieszkanie nie posiada pewnie oddzielnego pomieszczenia na garderobę, dlatego lepiej w ten sposób wykorzystać wnękę. Umieścimy w niej wszystkie swoje ubrania i będziemy mieć do nich łatwy dostęp. W dodatku jeśli i tutaj wybierzemy szafę ze skrzydłem z lustrem, to przy przebieraniu od razu będziemy mogli ocenić swoją stylizację. To same plusy.

Sypialnia jest pomieszczeniem prywatnym, do którego nie wpuszczamy byle kogo, dlatego nic się nie stanie, jeśli będzie nam służyć także za garderobę. Będzie to nasz prywatny kącik do bycia sam ze sobą. Dzięki wykorzystaniu wnęk, z pewnością nasze małe mieszkanie stanie się funkcjonalne, a przy tym będzie wyglądało atrakcyjnie, gdyż nic nie będzie go przytłaczać.