You are currently viewing Kiedy warto wynająć kontener na gruz?

Kiedy warto wynająć kontener na gruz?

Planując remont, trzeba zadbać nie tylko o projekt, materiały czy ekipę – niezbędny będzie także kontener na gruz. Jego przechowywanie lub utylizowanie we własnym zakresie jest wykroczeniem i można narazić się na karę finansową. Określają to przepisy kodeksu wykroczeń oraz Ustawa o odpadach. Chcąc wyrzucać gruz, nie można zrobić tego do osiedlowych lub indywidualnych pojemników na odpady zmieszane.

Duże pojemniki na gruz

wynajem kontenerów w pruszkowieNiezbędne jest zamówienie specjalnego kontenera, do którego można wyrzucać odpady poremontowe. Zawsze warto uzgodnić z firmą dostarczającą kontener, jakiego rodzaju odpady można do niego wyrzucać. W przypadku materiałów szkodliwych, takich jak azbest lub zużyte rozpuszczalniki, może okazać się konieczny dodatkowy kontener o specjalistycznym przeznaczeniu. Nawet podczas prowadzenia małego remontu warto zamówić kontener lub big baga, ponieważ kara finansowa może znacznie przewyższyć koszt takiej usługi. Najmniejsze kontenery o pojemności jednego metra sześciennego można ustawić blisko wyjścia z klatki schodowej lub na własnej działce. Przydadzą się one podczas prowadzenia niewielkich prac remontowych, takich jak wymiana płytek lub przebudowa instalacji elektrycznej.

wynajem kontenerówPodczas remontu, który obejmuje skuwanie ścian, przyda się kontener o większej pojemności. Profesjonalny wynajem kontenerów w Pruszkowie realizowany jest przez firmy, które później zajmują się utylizacją gruzu i odpadów poremontowych. Podczas rozbiórki starego budynku lub opróżniania mocno zagraconej piwnicy warto wynająć większy kontener. Firmy dostarczające kontenery posiadają pojazdy ciężarowe, które wyposażone są w dźwigi HDS. Dzięki temu możliwe jest ustawienie kontenera w dowolnym miejscu, a także jego szybkie zabranie, gdy jest pełny. Kontener można wynająć na określony czas – większy pojemnik może służyć na placu budowy przez cały okres jej trwania, a firma wynajmująca wymieni go, gdy się zapełni. Do kontenera można także wyrzucać odpady powstałe w wyniku prac ogrodowych i podczas rewitalizacji terenów zielonych. Do kontenerów na odpady poremontowe można wyrzucać gruz, zużyte i niewykorzystane materiały budowlane, a nawet niepotrzebne meble.

Chcąc podczas remontu pozbyć się wielkogabarytowych przedmiotów, na przykład starej meblościanki, warto zamówić większy kontener, o pojemności 7 lub 10 metrów sześciennych. Kontener budowlany o pojemności 36 metrów sześciennych zapewni miejsce na wyrzucenie gruzu z dużej rozbiórki, pozwoli też pozbyć się wielkogabarytowych przedmiotów, sprzętu AGD oraz odpadów zmieszanych.