You are currently viewing Kiedy folia przeciwsłoneczna to dobry wybór?

Kiedy folia przeciwsłoneczna to dobry wybór?

Ochrona wnętrza pomieszczeń przed zbytnim nasłonecznieniem, oraz wiążącym się z tym zbyt intensywnym nagrzewaniem, interesuje obecnie coraz większą liczbę osób. Bardzo ważne jest, by w tym celu wybrać odpowiednie rozwiązanie, które będzie z jednej strony dyskretne, z drugiej — skuteczne. Takim rozwiązaniem wydają się być specjalne folie przeciwsłoneczne.

Folie przeciwsłoneczne do biur

okna wieżowca Tego rodzaju folie, mają wiele zalet i znaczną przewagę nad rozwiązaniami w postaci czy to rolet, czy to żaluzji. W przeciwieństwie do nich, folie przeciwsłoneczne nie odcinają kompletnie dostępu światła, dzięki czemu dane pomieszczenie nie jest całkowicie odcięte od dostępu do światła dziennego. Jest to bardzo ważne, gdyż tym samym nie będzie to z pewnością skutkowało rozregulowaniem się trybu dobowego człowieka, w szczególności, jeśli folia zostanie zamontowana na oknach pomieszczenia, które wykorzystywane jest do pracy, nauki, czy też zabawy. Dobrej klasy folia przeciwsłoneczna jest w stanie zredukować ilość energii słonecznej, która dostaje się do wnętrza pomieszczenia, nawet o 80 %. Jednocześnie, po jej zamontowaniu na oknach, daje ona podobny efekt, jaki występuje w przypadku lustra weneckiego. Jej zamontowanie, pozwala tym samym na zwiększenie prywatności w pomieszczeniu, jednocześnie, od wewnętrznej strony pomieszczenia, nie utrudniając podglądu na to, co dzieje się na zewnątrz budynku.

folie przeciwsłoneczne do biuraFolia taka okazuje się być więc szczególnie dobrym pomysłem w przypadku biur, które rozlokowane są na parterze budynku, likwidując konieczność stosowania specjalnych powłok na ekranie monitora, które utrudniają widoczność tego, co jest na nim wyświetlane, pod kątem. Folia przeciwsłoneczna, o czym warto pamiętać, dostępne są również w bardziej nowoczesnej formie, to znaczny w formie folii spektralno-selektywnej, która jest niemal niezauważalna. Zamontowanie takich folii na oknach pomieszczenia, które jest nawet bardzo mocno nasłonecznione, eliminuje także ryzyko powstawania groźnych dla zdrowia oczu odblasków na monitorze czy też na ekranie innych urządzeń. W obecnym czasie, bardzo duża liczba osób poszukuje tego najbardziej skutecznego sposobu, na zmniejszenie ryzyka nagrzewania się pomieszczenia, od promieni słonecznych.

Jednym z bardziej skutecznych rozwiązań w takiej sytuacji, okazuje się być specjalna folia, którą można zamontować na oknach danego pomieszczenia. Dzięki temu, możliwe jest zapobieganie wszystkim sytuacjom, w których zbyt duże nasłonecznienie utrudnia utrzymanie w danym pomieszczeniu odpowiedniej temperatury, lub w sytuacji, gdy niekorzystnie wpływa ono na widoczność treści wyświetlanych na monitorze, czy też ekranie telewizora.