You are currently viewing Jakie dekoracje ścienne są najmodniejsze?

Jakie dekoracje ścienne są najmodniejsze?

Istnieje wiele sposobów na to, by oryginalnie ozdobić wnętrza mieszkania. Do najpopularniejszych znanych metod należy wieszanie dekoracji na ściany pokoju. Mogą to być zarówno obrazy, jak i panele, rzeźby i instalacje wiszące lub mocowane do powierzchni. Oprócz tego, że nadają one niezwykłego uroku wnętrzu, to skutecznie wypełniają pustą przestrzeń na ścianie.

Dekoracje ścienne z drewna

dekoracje na ścianę drewnianeNiezależnie od tego, jaki styl przewodzi w pomieszczeniu, zawsze warto postawić na ozdoby wykonane z naturalnych surowców, które w subtelny sposób nadadzą mu uniwersalności i elegancji. Do wyboru jest obecnie wiele dekoracji, które sprawdzą się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji pokoju. Naturalne surowce wykorzystywane do tworzenia ciekawych ozdób ściennych idealnie wpasują się w klimat boho lub art deco. Roślinne lub zwierzęce motywy, a także ciekawe futurystyczne wzory to najlepsza metoda na to, by dodać wnętrzu charakteru i oryginalności. Jeżeli obiektem poszukiwań są elementy, które podniosą estetykę wnętrza, a także zapewnią mu praktyczność, to najlepszym wyborem będą modne dekoracje na ścianę drewniane. Wykonywane są one metodą frezarkową. W pierwszej kolejności po projekcie nadaje się im precyzyjny kształt, a następnie dopasowuje do wymogów stylistycznych pomieszczenia.

dekoracje na ścianę drewnianeDrewno gwarantuje najwyższą jakość oraz trwałość produktu niezależnie od tego, czym w istocie jest dana ozdoba. Jest to również materiał ponadczasowy, klasyczny i stylowy, który pasuje praktycznie do każdej aranżacji. Współczesne ozdoby ścienne wykonane z drewna nie mają już zbyt wiele wspólnego z modną w okresie PRL-u boazerią. Obecnie są one modnym dodatkiem, na który stawiają miłośnicy nowoczesnego i uniwersalnego designu. Nadają one wnętrzu także przytulnego i ciepłego klimatu, którego nie zastąpi żaden inny surowiec. Do wyboru są zarówno ozdoby z wizerunkiem konkretnych zwierząt czy roślin, jak i całe instalacje imitujące np. podział kontynentów na świecie. Ścienne panele wykonane z drewna to prosty i szybki sposób, aby ozdobić każdy pokój dzienny. Istnieje także możliwość zamawiania tego typu zdobień na wymiar, by idealnie dopasować rozmiar dekoracji do wymogów danego pomieszczenia.

Wśród dekoracji ściennych wyróżniają się mapy świata, motyle, indywidualnie projektowane grafiki lub trójwymiarowe figurki. Mogą one uwzględniać hobby i zainteresowania domowników lub wręcz być ich podobiznami. Montaż drewnianych ozdób nie przysparza kłopotu, a odpowiednia instalacja zapewnia trwałość zawieszonego produktu na wiele lat.