You are currently viewing Rolety – jak kupować?

Rolety – jak kupować?

Rolety to bardzo przydatna rzecz. Dzięki nim możemy mieć cień w pomieszczeniu, nawet jeśli za oknem świeci ostre słońce. Możemy też zasłonić okna przed wścibskimi spojrzeniami, a także zapewnić sobie estetyczną dekorację okienną.

Czym kierować się kupując rolety?

roletyWybierając dobre rolety, żaluzje czy plisy należy mieć na uwadze kilka zmiennych, dzięki którym wybierzemy właściwy model. Przede wszystkim musimy znać wymiary okien na których chcemy zamontować rolety. Zarówno okna, jak i żaluzje trzymają się standardowych wymiarów, więc nie będzie to trudne. Roleta powinna sięgać krawędzi wewnętrznej ramy okiennej, jednak na nią nie zachodzić. Jeśli wybieramy rolety materiałowe to powinny zakrywać one całą wnękę okienną. Kolejną zmienną jest to, jak wiele cienia potrzebujemy w pomieszczeniu. Całkowite zaciemnienie dają nam solidne zewnętrzne atrakcyjne rolety sprzedawane w Bydgoszczy. Najmniej cienia dają nam rolety materiałowe. Pośrodku znajdują się żaluzje aluminiowe. Wersja materiałowe zasłania nam słońce, jednak nadal w pomieszczeniu będzie bardzo jasno. Wyjątkiem są fotorolety i te wykonane z grubszego materiału, tutaj będzie mniej światła. Trzecim aspektem jeśli chodzi o rolety jest możliwość ich regulacji.

roletySą rolety tylko pociągane, takie jak rolety zewnętrzne, czy klasyczne materiałowe. Można je tylko pociągać i spuszczać. Żaluzje aluminiowe, drewniane czy rolety dzień noc dają nam więcej możliwości. Dwie pierwsze opcje sprawiają, że poziome przęsła rolet obracają się wokół własnej osi i dzięki temu do pokoju będzie wpadało mniej lub więcej światła. Rolety można także podnosić. Przy roletach dzień i noc mamy dwie warstwy materiału. Jeśli nałożymy jedną na drugą to w pokoju będzie ciemniej, jeśli jedną z nich podniesiemy to będzie jaśniej. Czwartą rzeczą o której powinniśmy pamiętać jest możliwość zastosowania rolet. Jeśli chcemy je założyć na oknach dachowych to musimy wybrać te mocowane na szynach z obu stron, inaczej by opadały. Plisy natomiast można zastosować nawet w oknach półokrągłych, trapezowych, czy innych w nietypowych kształtach. Składają się one jak harmonijka, więc łatwo jest je ułożyć tak, żeby zasłaniały całe okno. Ostatnią rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jest wykonanie i estetyka rolet.

Nie warto inwestować w najtańsze rozwiązania, bo takie rolety szybko się zniszczą. Lepiej jest wybrać coś droższego, solidnego, co będzie służyło przez lata. Wielość kolorów i wzorów sprawia, że żaluzje można dobrać do wystroju każdego wnętrza. Dostępne są żaluzje jednokolorowe, z ,,malunkami”, czy zdjęciami, robione na zamówienie.