You are currently viewing Jak wykonać taras?

Jak wykonać taras?

Wiele domów, które obecnie się buduje posiadają taras. Jest to przedłużenie salonu na świeżym powietrzu. Jest to świetne miejsce, gdzie można spędzać czas z rodziną i ze znajomymi. Tarasy można wykonywać z różnych materiałów. Wszytko zależy jedynie od kreatywności osób, które projektują taki taras.

Na tarasie mogą być balustrady

balustradaCzasem taras również wykonuje się na podwyższeniu. Wtedy stelaż może być wykonany z elementów stalowych. Konstrukcje stalowe pod wykonanie tarasu powinny być odpowiednio zabezpieczone przed skutkami szkodliwych warunków na jakie będą narażone. Konstrukcje stalowe mogą zostać zabezpieczone różnymi sposobami. Jednym ze sposobów jest malowanie proszkowe. Takie malowanie wykonuje się w przeznaczonych do tego miejscach gdzie sprawnie działa wentylacja. Także w odpowiednim miejscu wykonuje się inny sposób zabezpieczania konstrukcji stalowych, a mianowicie cynkowanie. Podczas tego procesu na elementy stalowe nakłada się warstwę cynku, których bardzo dobrze chroni elementy wykonane ze stali. Po wykonaniu konstrukcji pod taras, najczęściej montuje się na niego odpowiednie pokrycie, jak na przykład płyty. A na nie układać można wybrane pokrycie tarasu. Oczywiście tarasy również można wykonać poprzez wykonanie żelbetowej konstrukcji, na którą wykona się pokrycie. Jeśli chodzi o materiały, z których można wykonać pokrycie tarasu, to rynek jest wręcz nimi przepełniony. W Kielcach istnieje firma, która zajmuje się montażem tarasów z desek kompozytowych. Deska kompozytowa jest świetnym rozwiązaniem na wykończenie tarasu. balustradaJest mrozoodporna, wodoodporna, a poza tym jest powtarzalna, przez co jest znacznie łatwiejszy jej montaż, aniżeli drewna. Jednak w Świętokrzyskim istnieją również firmy, które montują prawdziwe drewno na trasie czy płytki mrozoodporne. Często również na trasach wykonuje się balustrady. Mogą to być solidne balustrady nierdzewne, które na pewno będą się bardzo nowocześnie prezentowały na naszym tarasie. Oczywiste także balustrady mogą być wykonane ze szkła czy drewna. Czasem również wykonuje się zadaszenie nad tarasem. W tym przypadku także dobrym rozwiązaniem będą konstrukcje stalowe czy drewniane.

Na taką konstrukcję układa się wybrany materiał pokrycia zadaszenia, jak na przykład drewno, blachodachówkę czy dachówkę. Jednak pod tą ostatnią należy wykonać stabilną konstrukcje nośną. Budowa tarasu może być wykonane w różnych technologiach, jak i podczas jej budowy mogą być użyte różnego rodzaju materiały budowlane. Także i dowolność istnieje jeśli chodzi o dobór materiałów z jakich będą wykonane wykończenia tarasu.