You are currently viewing Jak wybrać stolik kawowy?

Jak wybrać stolik kawowy?

Jak wybrać stolik kawowy? Stolik kawowy to element wyposażenia każdego salonu. Zazwyczaj ustawiony jest równolegle do kanapy, często na małym dywaniku. Pełni przede wszystkim funkcje praktyczne – stawia się na nim filiżanki, czy talerzyki, ale także trzeba zadbać o jego efektowny wygląd.

Czym się kierować przy wyborze takiego mebla?

stolik do salonu Jak dobrać go do wielkości, czy stylu aranżacyjnego pokoju dziennego? Stoliki mogą być wykonane z metalu lub z drewna, te materiały można łączyć ze szkłem. Metal jest bardziej surowy, zwykle ma kolor czarny lub ciemnoszary. Do wyboru są wersje proste, idealne do wnętrz industrialnych i loftowych. Z kolei bardziej dekoracyjne, kute warianty będą idealne do wnętrz glamour czy francuskich. Stoliki drewniane stosuje się we wnętrzach skandynawskich, klasycznych, czy angielskich. Mogą mieć one różne kolory – od białego do czarnego. Są to zarówno naturalne odcienie mebla, jak i te pomalowane. Zarówno stoliki metalowe, jak i drewniane mogą mieć przeszklony blat. Stosowane są warianty całościowe, czyli cały blat jest ze szkła, jak i ,,połowiczną” kiedy to jest na stoliki metalowa/drewniana rama a w środku jest szkło.

mały stolik kawowy Takie łączenie sprawia, że stolik wydaje się lżejszy, bardziej nowoczesny. Będzie to świetny stolik kawowy do małego salonu. Szklana tafla odbija promienie słońca czy lampy i rozświetla każde pomieszczenie. Ciekawym wariantem są także stoliki z półeczką pod blatem. Można na niej odłożyć gazety, program telewizyjny, czy pilota. W ten sposób nie trzeba mieć osobnego gazetnika, czy dodatkowego stolika na te rzeczy. a jakie kształty mogą mieć stoliki kawowe? Te tradycyjne zwykle są prostokątne i niezbyt wysokie – sięgają nie wyżej niż do brzegu kanapy, a zazwyczaj są jeszcze niższe. Można jednak zaszaleć i postawić na stolik kwadratowy, okrągły, a nawet na zestaw dwóch stolików, z których jeden ,,wchodzi” w drugi (może się pod nim schować). Dzięki temu stworzy się niepowtarzalne wnętrze, które na pewno przyciągnie wzrok naszych gości. Warto na nóżkach stołów zawsze dawać też filcowe nakładki, chyba że stolik stoi na dywanie lub wykładzinie. W ten sposób nie porysujemy drewnianej podłogi.

Kończąc rozważania, jest wiele ciekawych opcji, jeśli chodzi o stoliki kawowe do salonu. Robi się je z drewna i metalu, dorabia szklane lub kamienne blaty, czy półeczki. Można wybrać prosty stolik klasyczny, jak i bogato zdobiony mebel w stylu glamour. Grunt, by pasował on do pokoju dziennego, jak również spokojnie mieścił kilka szklanek i talerzyków na blacie.