Huśtawki bawią i uczą

Wszelkiego rodzaju place zabaw są ulubioną rozrywką dzieci już od wielu dekad, wychowała się na nich już całkiem spora ilość pokoleń, która posiada ogromną ilość miłych wspomnień związanych z tymi miejscami. Zwykle jest to przemyślany zbiór elementów, który pozwala na ogólny rozwój ciała takiego malucha.

Huśtawki na place zabaw

huśtawki na plac zabawBawienie się na placu zabaw jest jednocześnie ćwiczeniem, które pozytywnie wpływa na posturę, rozwój kości i partii mięśni dziecka, dzięki czemu rośnie ono szybciej i jest potem silniejsze. Zabawa na świeżym powietrzu i w towarzystwie mikrobów działa zaskakująco pozytywnie na układ immunologiczny, który zdecydowanie szybciej zaczyna się hartować, dzięki czemu takie dziecko mniej choruje i jest odporniejsze na poważniejsze choroby takie jak chociażby różnego rodzaju zapalenia pokroju chociażby zapalenia płuc, które może być niesamowicie groźne. Dzieci spędzające większość czasu w domu są znacznie mniej odporne i paradoksalnie częściej i poważniej chorują, co bierze się właśnie stąd, że organizm nie jest przyzwyczajony do bakterii i nie potrafi ich skutecznie zwalczać co prowadzi do znacznie poważniejszych zakażeń. Istnieje wiele elementów takich placów zabaw jednak istnieją takie, które okazują się być znacznie bardziej popularne wśród dzieci.

huśtawki na plac zabawOkazuje się, że najbardziej popularne są te, które w dużym stopniu rozwijają zdolności motoryczne i spostrzegawczość wśród dzieci, jednocześnie dają one im najwięcej radości. Przykładem są chociażby wszelkiego rodzaju huśtawki na plac zabaw, które są ulubionym elementem w takim miejscu większości dzieci. Bujanie się na huśtawce wymaga dobrej synchronizacji poszczególnych partii ciała aby wprowadzić ciało w stanie bezwładności w pęd na zasadzie działania wahadła. Uczy to więc podstawowych zasad fizyki, które dziecko poznaje podświadomie i potem będzie umiało wykorzystać w innych miejscach. Dodatkowo koordynuje ono bodźce odebrane za pomocą zmysłów i uczy się reagować za pomocą swojego ciała. Huśtanie się pozwala także nauczyć się bezpiecznej odległości i właściwej prędkości, aby nie zrobić sobie krzywdy co jest ogromnie ważne. Dzieci, które nie wykonywały takich czynności często mają z tym problem, przez co ciężej im ocenić stan zagrożenia.

Huśtawki występują zarówno w tradycyjnej, zawieszanej formie, jak i w postaci tak zwanej ważki. Ta druga to huśtawka pozioma na której huśta się dwójka dzieci, lub dziecko z dorosłym. Ta z kolei uczy podstawowego działania dźwigni i pojęcia różnych wag, co także dziecko podświadomie wdraża do swojej wiedzy.