You are currently viewing Dachy i fotografia

Dachy i fotografia

Działalność współczesnych fotografów, którzy zajmują się rejestracją wyładowań atmosferycznych polega na tym, aby ująć burzę na zdjęciu w jak najlepszym momencie, czyli w trakcie uderzenia pioruna.

Dachy w Nadarzynie są ciemne

dachyMiejsc, aby wykonać tę czynność jest wiele, jednak najbardziej niekonwencjonalnym są dachy, na których kładzie się statyw i wykonuje zdjęcia odległej burzy przechodzącej poza miastem. Ostatniej burzy łowca Przemek postanowił udać się na dach swojego wieżowca. Aby się tam dostać, potrzebował klucza, więc poprosił o niego sąsiadkę. Sąsiadka nie chciała dać mu, ponieważ powiedziała, że boi się o jego zdrowie i życie. Przemek wyjaśnił kobiecie, że burza przechodzi bokiem i nie ma ryzyka aby coś mu się stało. Pokazał jej radary meteorologiczne i detektory burzowe wyjaśniając całą sytuację. Po analizie, sąsiadka pożyczyła mu klucze na dach. Dachy Nadarzyn są ciemne, więc na szczycie była nagrzana papa od słońca. Z tego miejsca było idealnie widać przechodzącą burzę miastem Nadarzyn. Będąc na takim dachu jednak trzeba uważać, aby się za bardzo nie wychylać, ponieważ wiatr, który wieje podczas przechodzenia frontu atmosferycznego może zachwiać osobą stojącą na szczycie wieżowca. Stojąc na dachu podczas burzy ryzykujemy życiem, jednak Przemek był doskonale przeszkolony i wiedział, że jak burza zaczęłaby się zbliżać, to musiałby się udać na niższe piętra.

Oglądając zdjęcia wykonane z dachu budynku, można stwierdzić, że są mistrzowsko wykonane. Burza była odległa, ale widoczność z dachu była tak duża, że pozwoliło to na to, aby zarejestrować rozświetlające się chmury.