You are currently viewing Zakup balustrady wewnętrznej

Zakup balustrady wewnętrznej

Bezpieczne użytkowanie wnętrz budynków jest naprawdę ważne. Każdy projektant powinien wziąć ten fakt pod uwagę i w przypadku obiektów piętrowych musi zadbać o to, aby poruszanie się pomiędzy piętrami nie wiązało się z żadnym niebezpieczeństwem. Optymalnym rozwiązaniem architektonicznym jest zastosowanie odpowiedniej balustrady.

Balustrady z metalu

balustradyTe konstrukcje, które towarzyszą schodom, nie tylko zabezpieczają przed upadkiem, ale też pełnią funkcję dekoracyjną. Dzięki nim można zaakcentować styl pomieszczenia, oczywiście jeżeli dobraliśmy balustradę odpowiednio do wnętrza. Dużą popularnością wśród klientów z Rybnika cieszą się balustrady ażurowe. Ich konstrukcja opiera się na słupkach oraz poręczach, a wypełnienia między nimi nie są pełne – może je stanowić na przykład siatka pleciona czy też blacha perforowana. Mogą to być także profile spawane ze sobą na wzór kraty. Tego typu balustrady w Rybniku wykonywane są z drewna lub z metalu. Ich zaletą jest to, że pod względem wizualnym prezentują się wyjątkowo lekko, jednakże nadal utrzymują odpowiedni poziom wytrzymałości oraz trwałości, dlatego nie musimy obawiać się o to, że w krótkim czasie dojdzie do ich uszkodzenia. Takie balustrady ażurowe z drewna najczęściej montuje się we wnętrzach mieszkalnych, natomiast w obiektach użyteczności publicznej wybór pada zwykle na balustrady stalowe.

balustradyInnym rodzajem balustrad oferowanych w Rybniku są balustrady zabudowane – są to ścianki zakończone najczęściej poręczą. Wyroby tego typu charakteryzują się dość dużym ciężarem własnym, dlatego ich obecność należy uwzględnić przy projektowaniu schodów, aby mogły one poradzić sobie z takim obciążeniem. Istotne zarówno przy balustradach ażurowych, jak i pełnych, jest to, aby nie posiadały one żadnego ostrego elementu – krawędzi czy jakiejś wystającej części, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zranienia osoby wchodzącej po schodach lub schodzącej. A balustrady mają być przecież całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Renomowani producenci z Rybnika dbają o to, aby ich wyroby spełniały te restrykcyjne normy, dlatego na rybnickim rynku nie ujrzymy balustrad, które by nie charakteryzowały się wysoką jakością.

Wszystkie propozycje producentów cechuje najwyższy standard wykonania, zarówno jeśli chodzi o balustrady drewniane, jak i szklane czy te wykonane ze stali nierdzewnej. Tak szeroki wybór pozwoli nam dobrać bezpieczne, trwałe oraz estetyczne rozwiązanie do każdego rodzaju schodów, tych w budynku mieszkalnym, jak i w obiekcie użyteczności publicznej.